Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Túžba po strachu a panike: Úplne falošné a zavádzajúce teórie o saharskom prachu
Featured

Túžba po strachu a panike: Úplne falošné a zavádzajúce teórie o saharskom prachu

VKontakte

 Ak chcete byť kritickí, buďte kritickí vo všetkých smeroch. Vybrať si extrémnu teóriu a predpokladať, že ide o sprisahanie temných síl, je na základe skúseností z obdobia Corony úplne pochopiteľné. Pre zdravý odpor sa stačí sústrediť na overiteľné veci. Nemusíte vymýšľať niečo extra a strašiť seba aj ostatných. Ako nám na svojich prednáškach vysvetlili mnohí odborníci, strach spôsobuje, že ľudia sa stávajú náhodnými a nekontrolovateľnými. Naozaj to chceme?

Konšpiračná teória o saharskom prachu je populárna už niekoľko rokov. Prsatí ľudia a prospechári pobehujú a rozprávajú tie najbláznivejšie príbehy – a snažia sa zúročiť výsledný strach. Títo ľudia využívajú okolnosť, ktorú systém využíva aj na vyvolanie masovej paniky: „Neviditeľný nepriateľ“.

Príklad náš článok ohľadom žaby:

16.7.2023 Vyšetrovanie - Príbeh žaby Rainforest Alliance sa začal šíriť na satirickom kanáli Twitter

Hra s „neviditeľným nepriateľom“

Vždy, keď sa snažíte vystrašiť a panikáriť, sú údajne okolnosti, ktoré je pre jednotlivca ťažké alebo nemožné overiť: smrtiaci koronavírus, diera v ozónovej vrstve, človekom spôsobená zmena klímy, nedostatok zdrojov, kyslé dažde – a podobne. . Je hlavnou zložkou príbehu, ktorý má jediný cieľ: zmiasť, vystrašiť a dezorientovať ľudí do iracionálnych činov. Či už toto iracionálne počínanie vyvrcholí bez protestov zaplatením absurdných súm daní štátu – alebo nákupom magických prístrojov a tinktúr od veterného vojnového ziskuchtivca, výsledok je rovnaký. Boli podvedení a na konci dňa sú ešte chudobnejší.

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Žltý prach na jar

Tvrdiť, že žltý prach na jar je istým znakom usadenín síry, je dosť odvážne. Pád do nej ukazuje, ako ďaleko ste sa vzdialili od prírody. Pretože jar je ročné obdobie, kedy všetko kvitne a rastliny začínajú rozhadzovať svoj peľ. Tie boli vždy...žlté. Úplne bez síry. Takže každý, kto vám povie, že žltá vrstva prachu je vyrobená z chemikálií, je buď strašne hlúpy, alebo podvodník. Ale moja prvá veta bola: buďte kritickí vo všetkých smeroch. Čo keby to boli predsa chemikálie? Ako to môžete zistiť bez toho, aby ste museli slepo veriť druhým?

Čo by malo byť obsiahnuté v saharskom prachu?

Pustil som sa do zisťovania, ktoré ingrediencie by mal saharský prach skutočne obsahovať. Bolo pre mňa dôležité vrátiť sa čo najďalej v čase. Pred niekoľkými desaťročiami bola veda ešte nezávislejšia a predovšetkým neboli známe dnešné naratívy. Šanca, že tam narazíte na obsah, ktorý nebol žiadnym smerom zmanipulovaný, je teda oveľa vyššia. Preštudovaním týchto vedeckých prác môžete určiť, aké zložky možno očakávať v saharskom prachu – a nemusíte veriť žiadnym webovým stránkam, ktoré zvyčajne ani neuvádzajú zdroj svojich tvrdení:

V roku 2005 boli stanovené tieto zložky (citované v:   „Chemické zloženie a komplexný index lomu saharského minerálneho prachu v Izaña, Tenerife (Španielsko) odvodený elektrónovou mikroskopiou“ ): sodík, mangán, hliník, kremík, železo, kobalt, meď , draslík, vápnik, síra. Percentuálne zloženie bolo: 64 % kremičitanov, 14 % síranov, 6 % kremeňa, 5 % vápnika, 1 % železa, 1 % sadzí, 9 % častíc bohatých na uhlík.

Veľmi vzrušujúca analýza bola vykonaná v roku 2000, pretože to nebol prach usadený na zemi a teda kontaminovaný z iných zdrojov, ktorý sa posudzoval - ale prach bol odobratý zo špeciálnych filtrov, ktoré boli pripevnené k lietadlám. Toto je vedecky najčistejšia metóda takejto analýzy. Detegované boli tieto prvky: Na, Mg, Al, Si, P, S, Cl, K, Ca, Ti, V, Cr, Mn, Fe, Ni, Cu, Zn, Sr, I a Pb. Častice boli dokonca rozdelené podľa veľkosti – je to najlepšia vedecká práca, akú sme na túto tému v súčasnosti našli. Nápadné bolo veľké množstvo železa a hliníka.

Saharský prach bol analyzovaný priamo na mieste počas študijnej cesty v roku 2011, výsledky nájdete tu .

Nasledovný dokument z roku 2018 je k dispozícii bezplatne: Mineralógie a fyzikálno-chemické vlastnosti mokrého saharského prachu uloženého na Pyrenejskom polostrove počas extrémneho červeného dažďa.

Špičková analýza, ktorá ide do hlbokých detailov, bola vykonaná v Taliansku v roku 2024 a môžete si ju prečítať tu .

Môže byť saharský prach magnetický?

Áno! Saharský prach bol vždy po častiach magnetický – v niektorých rokoch viac, v niektorých menej. To závisí od toho, kde bol vyhodený a aké je jeho zloženie. Od začiatku výskumu neexistuje štúdia, ktorá by neuvádzala aspoň 1 % železa ako zložky. A boli zistené aj ďalšie zlúčeniny kovov. Hliník patrí medzi nemagnetické alebo veľmi slabo magnetické kovy.

Mimochodom, prach zo Sahary má červenkastú farbu, pretože obsahuje kovové zložky. Magnetické zložky pochádzajú z pohoria Atlas v severozápadnej Afrike. Silne magnetické minerály ako magnetit a hematit sa tiež odierajú a vyhadzujú do vzduchu.

Takže každý, kto im ukazuje vtipné internetové videá magnetického saharského prachu a tvrdí, že je to nejakým spôsobom nezvyčajné, je buď zle informovaný, alebo zámerne klame, aby vyvolal paniku. V podstate by saharský prach bol tiež ideálny pre globalistov na použitie na paniku ľudstva. Stačilo by nahlásiť ohrozenie zdravia zo strany neviditeľného nepriateľa a prinútiť ľudí k domácemu väzeniu. Nestačí nám, že globalisti každých pár rokov vymyslia hrozbu, aby nám vytiahli peniaze z vreciek?

Saharský prach je prirodzeným hnojivom našej planéty

Prach zo Sahary môže byť nafúkaný až do Amazónie. Kdekoľvek dopadne na zem, zvyšuje plodnosť. Ide teda o prírodný typ hnojiva. „Červený dážď“ zmiešaný so saharským prachom je známy už tisíce rokov. Meteorologické služby počítajú každý rok až 60 „saharských prachových udalostí“. Tie sú súčasťou kolobehu našej planéty, ktorý sa vyvíjal miliardy rokov a v ktorom je všetko v poriadku. Ak sa jav vyskytne v zime, známy je aj žltohnedý alebo červenkastý sneh.

Strach vás robí ovládateľnými

Väčšina z nás nemá čas skúmať každé tvrdenie a teóriu. Sú závislí na viere a dôvere v iných. Ak je táto dôvera zneužitá, môže to viesť k ešte väčšiemu strachu a panike. Vlastne sme sa naučili, že by sme sa nemali nechať báť. Každý, kto pozná prednášky Daniele Ganserovej, už možno počul jeho prístup. Mali by ste sa držať mimo tohto celého sveta správ. Možno vyraziť do prírody, do lesa. A potom sa pokojne zamyslite nad tým, či je strach naozaj namieste. Nemusíte súhlasiť s každým strachom. Bez ohľadu na to, odkiaľ pochádza. Pretože jedna vec je istá a prednášky od iných veľkých profesorov to objasnili: Vystrašený človek sa ľahko ovláda a vo svojom nestabilnom stave podniká iracionálne činy.

„Chemtrails“ namiesto saharského prachu? Ktoré látky skutočne pochádzajú z neba?

Mainstreamové médiá sú plné správ o prachu zo Sahary, ktorý sa v týchto dňoch opäť dostáva na Slovensko – a na sociálnych sieťach bublajú fámy. Mnoho ľudí chce vedieť, že vietor nefúka z Afriky, iní sa sťažujú na magnetické vlastnosti prachu a ďalší majú podozrenie, že príčinou sú lietadlá.

Tu sú fakty.

Dnes by sme sa chceli pozrieť na tri teórie, ktoré v súčasnosti kolujú na tému saharského prachu. Predovšetkým, búrky, ktoré prenášajú prach zo Sahary takmer po celom svete, sú tu možno dlhšie ako ľudia na Zemi. Oblasť Sahary nie je vždy púštnou oblasťou, závisí to od globálnej klímy. Zatiaľ čo púšť je „zelená“, vo svete sa distribuuje menej piesku – a potom opäť viac vo fázach púšte. Sahara bola naposledy „zelená“ po poslednej dobe ľadovej asi pred 12 000 rokmi. Prach, ktorý je uložený ďaleko, môžu archeológovia vykopať a poskytuje informácie o minulosti. Je to teda všetko, len nie „nový“ fenomén. Počas nášho života sa každý rok vyskytli búrky, ktoré priniesli piesok z Afriky do Európy.

1. Ale nefúka vietor z juhu?

Niektorí súčasníci sú podráždení, pretože vetry, ktoré so sebou nesú prach, neprichádzajú z juhu. Táto záhada je rýchlo vyriešená. Každý už zrejme videl letecké snímky, na ktorých sú veľké búrky, ako sú hurikány. Vetry na Zemi sú zriedka „lineárne“, nepohybujú sa v priamke z jedného bodu do druhého. V skutočnosti sú to obrovské víry, ktoré miešajú atmosféru a v konečnom dôsledku vytvárajú aj počasie. Vietor nesúci saharský prach preto môže prichádzať z akéhokoľvek smeru. Atmosféra tak funguje, je dobre preskúmaná, v podstate je pozorovateľná pre každého – a nejde o žiadnu konšpiráciu.

2. Piesok je červený a magnetický?

Áno, je to správne. Niekedy je saharský prach červený - a to naznačuje, že obsahuje obzvlášť vysoké množstvo železa. Železo a iné zlúčeniny kovov sú prirodzene magnetické. Saharský piesok má v priemere niekoľko percent magnetického obsahu. Analýzou piesku môžete dokonca celkom presne povedať, odkiaľ v Afrike pochádza. Existuje niekoľko pohorí, ktoré obsahujú širokú škálu kovov, ktoré sa oterom rozkladajú na drobné častice a vrhajú sa do atmosféry. Presne ako to funguje bolo demonštrované v rozsiahlych experimentoch (pozri odkaz na konci tohto článku) - vzorky tohto piesku boli zbierané a vyhodnocované vo vzduchu pomocou lietadiel. Možno v ňom nájsť všetky druhy kovov, dokonca aj zlúčeniny hliníka. Nie všetko je zdravé – ale po tom, čo to ľudstvo prežilo milióny rokov, budú aj ďalšie roky v poriadku. A nikto dobrovoľne nedýcha prach a piesok.

3. Piesok je skutočne zhadzovaný z lietadiel!

Spolu s rôznymi fámami, ktoré kolujú o takzvaných „chemtrails“, často počujeme tvrdenie, že saharský prach je v skutočnosti zmesou chemikálií uvoľňovaných z lietadiel. Nasledujúce fakty:

  • Aby sa tony piesku z lietadla distribuovali – a to rovnomerne – museli by byť tieto lietadlá špeciálne navrhnuté a vybavené. Pokiaľ vieme, na svete neexistuje žiadne lietadlo, ktoré by dokázalo dopravovať piesok v tejto forme. Najbližšie by k tomu mali hasičské stroje, ktoré majú špeciálne nádrže na hasiace látky. Za žiadnych okolností nemôžu byť lietadlá leteckých spoločností tajne vybavené takýmito nádržami a zariadeniami.
  • Množstvo piesku je nepredstaviteľne gigantické. V apríli sa pre Švajčiarsko vypočítalo, že za jeden víkend spadlo na federálne územie 180 000 ton saharského piesku. Rakúsko má dvakrát väčšiu rozlohu ako Švajčiarsko, takže saharského piesku by tu bolo takmer 400 000 ton. Najvýkonnejšie dopravné lietadlo sveta dokázalo uniesť náklad 250 ton – hoci by bolo nemysliteľné, aby tento náklad pozostával len z piesku.

    Ale aj toto by bolo treba načítať. Naozaj si myslíte, že by ste mohli tajne naložiť 400 000 ton piesku na lietadlá a nechať ich v rovnakom čase zdvihnúť, aby uvoľnili náklad, aby sa rovnomerne rozložil po celej Európe? To by si vyžadovalo aspoň 10 000 lietadiel len pre Rakúsko – a aspoň 20 000 veľkých nákladných áut.
  • Ak by sa takéto činnosti vykonávali „tajne“ z pravidelných lietadiel, na prepravu by sa dalo prepraviť oveľa menej piesku. Piesok je tiež veľmi hrubý materiál, ktorý rýchlo obrusuje ostatné materiály, a preto ich opotrebováva. Na aplikáciu by to vyžadovalo veľmi veľké zariadenia, pretože by sa muselo atomizovať na veľkej ploche. Inak by rozsypaný piesok okamžite spadol úplne rovno na zem. Na atomizáciu by ste potrebovali špeciálne systémy pre nasávanie, čerpanie a všestrannú distribúciu s vysokým tlakom. Nič z toho nie je v tomto rozsahu technicky možné.

Díleri, podvodníci, bigotní a klamári

Povesti o saharskom prachu by mali byť odsunuté do ríše rozprávok a to sa dá ľahko vyargumentovať a dokázať. Žiaľ, niektorí ľudia sa svojich súčasníkov snažia drzo vytrhnúť. Predávajú zariadenia proti cloudom za mnoho tisíc eur – čo je podľa nás organizovaný podvod. Iní sa chcú stať dôležitými a veria, že môžu získať dôležitosť klamaním. Všetky majú spoločné to, že hrajú hru so strachom. Ale strach je vždy tým najhorším možným spoločníkom. Počas obdobia Corony sa veľa kritických ľudí rozhodlo nenechať sa viesť strachom. Nanešťastie, pokiaľ ide o problémy, ako je saharský prach, zdá sa, že toto rozlíšenie rýchlo zakolísa.

Neposkytujeme platformu pre podvodníkov a alarmistov

Naozaj ma často hnevá, ako podvodníci bez akýchkoľvek škrupúľ využívajú dobrú vieru svojho okolia, ktoré je po hrozných zážitkoch z obdobia Corony už veľmi neisté. Môžem vás ubezpečiť, že týmto ľuďom neposkytneme platformu. V každom prípade sa zvyčajne demaskujú tým, že sú na online fórach veľmi agresívne – a preto sa dajú ľahko odstrániť. Aby sme nezabudli: Obzvlášť hlúpi ľudia alebo klamári často zakrývajú svoju nevedomosť či drzosť obzvlášť agresívnym vystupovaním. Veľa ľudí sa potom podvolí, pretože nechcú žiadny stres. Nechceme strach a paniku, ale skôr spoločnosť zloženú z ľudí, ktorí robia informované rozhodnutia na základe komplexných faktov. V každom prípade má naša administratíva za úlohu odstrániť alarmistov a ich agresívne, hanlivé vyhlásenia z fór Telegramu. 

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes