Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

 Bude CO2 pas obmedzovať cestovanie?
Featured

Bude CO2 pas obmedzovať cestovanie?

VKontakte

 Poriadne čítaj, lebo toto sa ide zaviesť po celej Eú !!Digitálne ID je nevyhnutným predpokladom pre mnohé kontrolné a sledovacie nástroje, a preto je od 5. decembra v Rakúsku na používanie elektronickej verejnej správy povolený iba ID-Rakúsko alebo ekvivalent zo štátu EÚ (o tomto v nasledujúcom článku). Ďalšou aplikáciou bude CO2 pas, ktorý bude slúžiť na obmedzenie cestovania. Okrem tých súkromným lietadlom, samozrejme. Klikni na - 21.5.2022 Čínsky sociálny kredit do bodky

CNN nedávno prevzala článok z The Conversation , ktorý spočiatku lamentoval nad tým, že v roku 2023 bude cestovný ruch v niektorých európskych krajinách dokonca vyšší ako pred pandémiou. Čo však nie je prekvapujúce je, že po troch rokoch zavretia mali mnohí ľudia čo doháňať. Z ekonomického hľadiska je to dobrá správa, ale už teraz má fatálne ekologické a sociálne dôsledky.

Business Insider to vyjadruje ešte výstižnejšie: „ Klíma má problém s cestovným ruchom. 

CNN pokračuje v panike a vyvolávaní strachu, že v lete boli rekordné vlny horúčav, požiare v Grécku a na Havaji a rôzne varovania pred počasím. A potom opäť prichádza zásadná veta: “ Odborníci pripisujú tieto extrémne podmienky klimatickým zmenám. 

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

 Takmer nič z toho vôbec nie je pravda a tá istá veta sa aktuálne aplikuje aj na sneženie a nezvyčajnú zimu.

Dôsledkom toho je: „ Negatívny vplyv turizmu na životné prostredie je teraz taký vážny, že niektorí veria, že drastickým zmenám v našich cestovných návykoch sa nedá vyhnúť. V správe z roku 2023, ktorá analyzuje budúcnosť udržateľného cestovania, cestovná kancelária Intrepid Travel naznačuje, že „uhlíkové pasy sa čoskoro stanú realitou, ak chce turistický priemysel prežiť“.

Business Insider tiež necháva povedať touroperátorovi, no za celým príbehom určite nestoja oni, ale skôr WEF a základy západných oligarchov.

Októbrová správa konzultačnej firmy The Future Laboratory , ktorú zverejnila cestovná spoločnosť Intrepid, navrhuje túto myšlienku uhlíkových pasov ako spôsob regulácie ročných emisií cestujúcich.

Túto myšlienku však už dávno poznáme z Postupimského inštitútu pre výskum klimatických vplyvov (PIK), ktorý požaduje všeobecné používanie CO2 pasu. Ako bolo uvedené , Hans-Joachim Schellenhuber, zakladateľ Postupimského inštitútu pre výskum klímy , chce každému poskytnúť bezplatný účet CO2 vo výške 3 ton ročne. Tí, ktorí sú bohatí, a preto potrebujú viac, si môžu kúpiť dodatočné spotrebiteľské práva od chudobných, ktorí si tak môžu vytvárať dodatočné príjmy. Ako sa ďalej uvádza , EÚ tiež podniká prvé kroky k zavedeniu „systému sociálnych kreditov CO2“ a mestá ako Viedeň a Bologna sa dávajú k dispozícii ako laboratórium. Aj tento článok otvor - tu klikni.

Tu klikni: 8.7.2023 Exkluzívne - Europoslanec Cristian Terheș - V Bruseli sa pripravujú zákony na zavedenie digitálnej peňaženky a identity, kontrolu nákupov a obmedzenie spotreby mäsa a 03.01.2023 EÚ robí prvý krok smerom k - sociálnemu systému CO2 kreditov a 25.9.2022 WEF priznáva: diktatúra Corona bola len skúšobná jazda – teraz má prísť úplná kontrola CO2

Údaje Agentúry pre ochranu životného prostredia ukazujú, že 29 % celosvetových emisií skleníkových plynov v roku 2021 pochádzalo z dopravy vrátane letov, vlakov a áut.

Podľa Palomy Zapatovej, výkonnej riaditeľky organizácie Sustainable Travel International , ktorá vyvíja stratégie s vládami a spoločnosťami, lety zvyčajne predstavujú najmenej polovicu celkovej uhlíkovej stopy cesty.

„ Sme v najväčších pretekoch našej doby – v pretekoch o nulové čisté emisie ,“ povedal Zapata pre Business Insider. " A keď cestujeme, používame veľa zdrojov."

CO2 pas je určený na reguláciu emisií cestujúcich

Alex Hawkins, redaktor strategického predvídania v The Future Laboratory, ktorý viedol správu, povedal BI, že tento koncept môže byť v určitom bode potrebný, ak nebudeme pracovať na udržateľnejšom svete.

„ Myšlienka uhlíkových pasov je založená na myšlienke osobných uhlíkových kreditov ,“ povedal Hawkins a dodal, že „stanoví hornú hranicu uhlíkových emisií, ktoré môžu ľudia vypúšťať počas určitého časového obdobia“.

Presne toto navrhuje PIK a EÚ chce realizovať. Teraz ideme ešte ďalej. Ak by Schellenhuber chcel povoliť 3 tony CO2 ročne, správa uvádza, že každý jednotlivec musí obmedziť svoju spotrebu CO2 na 2,3 tony ročne, aby zmiernil klimatickú krízu. Priemerný občan USA vypúšťa 16 ton ročne, pokračovala správa.

Zaujímavý návrh nájdete na konci článku BI:

„Na sledovanie emisií uhlíka vášho letu Berna odporúča rezerváciu cez Google Flights, ktorá od roku 2021 obsahuje metriky emisií. Webová stránka Google Flights uvádza, že emisie uhlíka sú založené na odhadoch Európskej environmentálnej agentúry.“

Digitálno-finančný komplex je kľúčovou hybnou silou klimatickej paniky a opatrení, ktoré sa realizujú.

V podstate nejde o nič iné, ako nahradiť koronovú paniku klimatickou panikou s cieľom zamaskovať hroziacu finančnú krízu a umožniť úplnú reštrukturalizáciu ekonomiky. Rovnako ako v prípade softvéru by ste už nemali vlastniť nič, iba licenciu na jeho používanie. Emisie CO2 nemajú takmer nič spoločné so zmenou klímy, viac CO2 je v skutočnosti pozitívne, pretože znamená väčší rast rastlín.

Ako to bude vyzerať?

Viedeň ako laboratórium systému sociálnych kreditov

Čoskoro bude každému občanovi Viedne ponúknutá aplikácia, prostredníctvom ktorej bude jeho správanie odmenené „viedenskými žetónmi“. Každý, kto šetrí CO2, získava body. Pilotný projekt sa mal začať v roku 2020, ale teraz sa uskutoční na jeseň 2022.

Mesto Viedeň pracuje na systéme odmeňovania pre svojich občanov. Každý, kto šetrí CO2, bude môcť čoskoro zbierať „viedenské žetóny“ a vymieňať ich za vstupenky. Projekt je ešte len v plienkach, no je zakotvený vo vládnom programe mestskej samosprávy SPÖ-NEOS.

“Viedenský žetón”

Viedeň chcela spustiť súvisiaci pilotný projekt vo februári 2020. „Kultúrny žetón“ však prepadol v dôsledku nasledujúceho výnimočného stavu. Teraz na jeseň projekt vstúpi do pilotnej fázy, hovorí tlačový hovorca TKP. Kultúrny token je „ digitálny bonusový systém, ktorý využíva aplikáciu na odmeňovanie environmentálne uvedomelého správania voľným prístupom ku kultúrnym podujatiam“.

Dôraz je kladený na mobilitu jednotlivca: Aplikácia automaticky rozpozná, či ide o cesty pešo, na bicykli alebo verejnou dopravou. Úspora CO2 sa potom vypočíta v porovnaní s cestou autom. Jeden token predstavuje približne 20 kilogramov úspory CO2. Ak chcete svoje tokeny uplatniť, vymenia sa za QR kód, ktorý vám potom poskytne bezplatný (alebo lacnejší) vstup na podujatia. „Kultúrny token“ je súčasťou vládneho programu viedenskej mestskej samosprávy. Po pilotnej fáze, ktorá bola teraz odložená na jeseň (1 000 Viedenčanov bude aplikáciu spočiatku testovať), bude „online dostupná“ celej viedenskej populácii, ale potom ako „viedenská známka“.

Z vládneho programu viedenskej vlády SPÖ-NEOS.

„Inovácia“ sa testuje priamo vo Viedni. Ale nezostáva len pri testovaní, chcete, aby sa systém odmeňovania stal súčasťou každodenného života.

Zdá sa, že Európa posúva čínsku myšlienku ďalej a optimalizuje ju pre svoje ciele. Prvý pilotný projekt sa spustí v Bologni na jeseň a bude ho využívať celá mestská populácia. Projekt v Bologni je aj o optimalizácii ekologického správania: využívanie verejnej dopravy, separovanie odpadu a podobne. Podobné projekty sa plánujú v Belgicku a Bavorsku, ale nie sú tak ďaleko ako v Bologni.

Rozdiely oproti Číne

Viedenská univerzita v súčasnosti skúma systém sociálnych kreditov v Číne. Od roku 2021 prebieha na Inštitúte východoázijských štúdií špeciálny výskumný projekt. „Vytváranie dôveryhodnej spoločnosti“ je názov projektu, ktorý financuje Európska rada pre výskum sumou viac ako 1,8 milióna eur počas 5 rokov. Podtitul: "Vývoj, vnímanie a vplyv čínskeho systému sociálnych kreditov." Systém sociálnych bodov je opísaný ako „ambiciózny projekt sociálneho inžinierstva čínskeho štátu“. Cieľ za tým: vytvoriť „dôveryhodnú spoločnosť“.

Je za tým komplexný kontrolný systém: „Zhromažďuje informácie od všetkých občanov, firiem a organizácií a snaží sa kontrolovať správanie prostredníctvom stimulov a trestov.“ Vedúci výskumného projektu Heinz Christoph Steinhardt v súčasnosti tiež organizuje seminár o čínskej sociálnej kreditný systém.

V rozhovore hodnotí viedenský projekt. Samozrejme, je to systém odmeňovania, ale stále je ťažké hovoriť o systéme sociálnych kreditov. „Tu si vyberiete, či sa chcete zúčastniť, v Číne sa nemôžete rozhodnúť, či sa zúčastníte“ . Dobrovoľnosť je zásadným rozdielom medzi Čínou a európskymi iniciatívami.

Nie je to však len dobrovoľné: infraštruktúra pre systém sociálnych kreditov už v Číne existuje, hovorí Steinhardt. Hoci v mestách existujú jednotlivé „pilotné projekty“, iné prvky systému sú zavedené už dlho a plošne. Ako napríklad „čierne zoznamy“, takpovediac virtuálny pranier. Sú tam uvedení občania, ktorí prejavili nežiaduce zakázané správanie.

Nevidí žiadne známky toho, že by Európa v budúcnosti prijala čínsky systém sociálnych kreditov, pred čím kritici varujú. Jeho výskumný projekt mal na druhej strane vyvrátiť niektoré mýty, ktoré o Číne a tamojšom systéme sociálnych kreditov kolujú v Európe. „Samozrejme, tiež dúfam, že to bude zaujímať aj Komisiu ,“ odpovedal Steinhardt na otázku, čo by EÚ ako darca od výskumného projektu očakávala.

Inteligentná Viedeň

Nakoniec sa pokúsi objasniť niektoré veci: Neexistuje žiadny dôkaz, že systém sociálnych kreditov v Číne je spojený s verejným kamerovým dohľadom, „nanajvýš v premávke,“ dodáva. "Ale nie je to tak, že ťa sledujú na každom kroku." Okrem toho, systém sociálnych kreditov nie je navrhnutý tak, aby vyvíjal systém predikcie správania, prípadne využívajúci umelú inteligenciu. Nejde o budúce správanie, ale o minulé správanie.

Mimochodom, Viedeň sa považuje aj za „globálneho priekopníka“, pokiaľ ide o „inteligentné mestá“, hovorí primátor Ludwig. Hoci ide o údaje a informácie od občanov, Steinhardt by nechcel spájať inteligentné mesto so systémom sociálnych kreditov. Viedeň má v každom prípade jasný cieľ: chce sa „stať hlavným mestom digitalizácie Európy“.

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes