Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Nemecký dokument dokazuje konšpiračné teórie: vyčlenené digitálne euro !!

Nemecký dokument dokazuje konšpiračné teórie: vyčlenené digitálne euro !!

VKontakte

 Aktuálny dokument nemeckého ministerstva vnútra o CBDC Euro dokazuje všetky bežné (údajné) konšpiračné teórie: S digitálnym eurom nebudete môcť voľne disponovať. 

Míňať peniaze na čo chceš? Toto už nebude fungovať s digitálnym eurom Európskej centrálnej banky. Aktuálny dokument nemeckého ministerstva vnútra, ktorý sa zaoberá technickými usmerneniami CBDC eura, je tu jasný: digitálne euro bude „programovateľné“. V nemčine: Digitálne euro možno vyčleniť. Jeho majiteľ nebude môcť s eEuro voľne disponovať, ale bude naprogramovaný tak, aby ho bolo možné minúť len na to, čo je povolené.

Klikni na:

 
 
Všetky dokumenty nájdete v blogu:

Peniaze, ktoré nepatria svojmu majiteľovi

Samozrejme: toto je presne to, čo sa roky považuje za odpornú konšpiračnú teóriu a nikto nemá v úmysle vyčleniť peniaze. Ale prvý pilot sa práve presadil: plán bol vytvorený s „platobnou kartou“ pre migrantov a toto tabu už bolo prelomené. Jasne to hovorí dokument Spolkového úradu pre bezpečnosť a informačné technológie (pozri dole).. Podľa toho by sa to, čo je platobná karta len pre migrantov, mohlo stať digitálnymi peniazmi pre každého.

V kapitole „Funkčnosť vyššej úrovne“ na strane 11 Spolkový úrad píše

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

 

Požiadavky obsiahnuté v tomto dokumente sa týkajú základného systému backendu CBDC, ktorý tvorí technickú chrbticu pre používanie bankoviek CBDC. Po zavedení do praxe môže ekosystém CBDC zahŕňať ďalšie funkcie a ponúkať dodatočné služby nad rámec základného systému ako ďalšiu aplikačnú vrstvu. Môže ísť napríklad o podporu automatického spúšťania platieb, keď sú splnené vopred definované podmienky (často označované ako programovateľnosť ), alebo o zákaz platieb, keď sa peňaženka vydaná len na určité účely používa mimo povoleného rozsahu .

Navyše centrálna banka, teda ECB, by mala mať v budúcnosti k „peniazom“ vždy prístup – a teda možnosť ich vyberať. Toto je jasne napísané na strane 10:

“Centrálna banka môže odvolať bankovky CBDC, napr. B. ako nástroj menovej kontroly. Zrušenie zmeniek CBDC vykonáva oprávnený orgán, orgán na zrušenie, ktorý kontroluje a prevádzkuje centrálna banka.

Aj za týmto malým a nenápadným popisom je vaša veľká teória o CBDC: Ak sa digitálne euro nevydá podľa želania „zhora“, bude opäť stiahnuté. „Ukladanie“ ako v súčasnosti nie je možné. Táto perspektíva nie je „konšpiračnou teóriou“, ale skôr možným scenárom. Toto je jasné.

Okrem toho sa na strane 12 teoretizuje „používanie rôznych typov peňaženiek“ (čo znamená aplikácia): Každá „peňaženka“ by mala „iné funkcie“.

Tu je povedané dosť dystopickým spôsobom:

V závislosti od množstva osobných údajov, ktoré vyžadujú, môžu peňaženky umožňovať iba:

Platby len s určitými obmedzeniami (napr. množstvo uložených peňazí, počet platieb za deň, množstvo peňazí na transakciu alebo za deň) alebo bez takýchto obmedzení (okrem všeobecných obmedzení, ak ich centrálna banka považuje za vhodné). Výsledkom tohto prístupu môžu byť (aspoň) dva typy peňaženiek: úplne anonymné peňaženky, ktoré nevyžadujú žiadne osobné údaje a podliehajú obmedzeniam, a personalizované peňaženky, ktoré sú plne sledovateľné, ale nepodliehajú obmedzeniam.

Noviny hovoria všade jasnou rečou. Taktiež anonymné finančné transakcie budú možné len v obmedzenom rozsahu. Na strane 83 je otázka, či v rámci CBDC budú stále možné anonymné platby: „Závisí od implementácie. Môže sa poskytnúť až do určitej sumy peňazí, ak sa akceptuje súvisiace riziko podvodu.“

Mimochodom, tie isté funkcie, o ktorých nemecké ministerstvo vnútra otvorene hovorí pre digitálne euro, už boli odhalené v brazílskom eReal – informovali sme o tom - tu klikni . A takáto „programovateľnosť“ sa plánuje aj v Indii – len pár dní po zverejnení nemeckých novín publikoval podobný papier aj americký FED.

Citát: "Pri čítaní som si všimol, že na strane 83 sa hovorí o dobe platnosti peňazí digitálnej centrálnej banky, ktorej platnosť možno vypršala.... .

 

 

 

Platobná karta: tlačte na digitálne peniaze centrálnej banky

Migranti sú teraz prvýkrát využívaní na zavedenie účelového digitálneho úveru v Nemecku. Je to kľúčový prvok nadchádzajúcich digitálnych peňazí. Najprv pre migrantov, potom pre všetkých. 

Platobná karta pre utečencov a migrantov pripravuje zadné vrátka digitálne peniaze centrálnej banky (CBDC). Od tohto leta bude k dispozícii celonemecká „platobná karta pre utečencov“, čo znamená, že po prvýkrát budú vyčlenené peniaze: ústredná (a najhrozivejšia vlastnosť) nových digitálnych peňazí.

Neslobodné peniaze

Pre ekonóma Ernsta Wolffa je rýchly a náhly úvod možný „iba vďaka príprave CBDC v pozadí“. Je to „perfídny manéver na ceste k novým peniazom“. V popredí pôsobí spočiatku nenápadne: utečenci už nedostávajú hotovosť, ale iba digitálny kredit na karte. Čo však znie nenápadne, môže mať ďalekosiahle následky.

S platobnou kartou sa po prvýkrát zavádza najdôležitejšia funkcia digitálnych peňazí centrálnej banky: s peniazmi už nemožno voľne nakladať. Kritika sa točí okolo tohto bodu už roky: Ak je váš CO2 účet prekročený, už si nemôžete rezervovať let, aj keď máte v skutočnosti dosť peňazí. Ten je však naprogramovaný tak, že ho možno minúť len na určité účely. S platobnou kartou sa prvýkrát normalizujú také peniaze, s ktorými jej majiteľ nemôže voľne disponovať.

Práve to sa teraz realizuje pri platobnej karte. A kritika, a to aj z radov kultúrnych kritikov, je tichá. Možno preto, že sa prezentuje ako „opatrenie“ proti migrácii. Platobná karta sa politicky predáva ako krok proti „nelegálnej migrácii“ – a je pozoruhodné, že dosť ľudí verí, že toto „opatrenie“ bude skutočne užitočné.

Dôvodom na zamyslenie by mala byť aj rýchlosť, akou semaforová vláda zrazu projekt realizuje. Žiadna veľká debata nebola. Nápad na platobnú kartu prišiel dokonca od AfD – proti ktorej sa v rovnakom čase demonštrovalo, a to aj zo semaforov. Účet „Umelá inteligencia“ napísal na Twitteri:

„Na tomto procese je pozoruhodné, že donedávna to nebola vôbec téma v médiách. Na zavedenie takejto platobnej karty sú potrebné mesiace príprav. V Durínsku už platobnú kartu v niektorých okresoch zaviedli. Rozhodnutia a prípravy na to prebiehali v podstate pod mediálnym radarom.

Tento proces je významný aj preto, že táto platobná karta predstavuje precedens. Peniaze už nemožno míňať svojvoľne. Ktovie, či sa už hovorí o prevode platobnej karty príjemcom peňazí občana. A v neposlednom rade by táto technológia bola dokonalá na zabezpečenie dodržiavania rozpočtov na CO2 v boji proti klimatickým zmenám v budúcnosti.“

V tomto smere má zrejme pravdu nemecký minister financií FDP Christian Lindner, keď hovorí: „Zavedenie celoštátnej platobnej karty je míľnikom.“ Nie však s ohľadom na migráciu, ale s ohľadom na CBDC.

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes