Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

EÚ vyšetruje Meta pri zásahu proti údajným efektom „králičí diery“ a chce, aby presadila digitálne ID
Featured

EÚ vyšetruje Meta pri zásahu proti údajným efektom „králičí diery“ a chce, aby presadila digitálne ID

VKontakte

Veľa sa hovorilo o zákone EÚ o digitálnych službách (DSA), keď bol pripravovaný a počas typického kľukatého procesu prijímania, ale teraz, keď je tu už nejaký čas, dostávame zmysel toho, ako sa používa. A hádajte, že čo sa teraz ide prijať v NR SR!?

Využitie európskej peňaženky s digitálnym ID na overenie veku je len jedným z nápadov, ktoré tu máme. A byrokrati EÚ sa snažia zabezpečiť, aby tieto kontroverzné politiky boli prezentované ako dokonale v súlade s tým, ako bol pôvodne navrhnutý DSA.

Nariadenie bolo odporcami kritizované ako v skutočnosti rozsiahly zákon o online cenzúre, ktorý sa skrýva za cielené a vznešené vyhlásenia, že jeho cieľom je chrániť blaho detí, bojovať proti dezinformáciám atď.

Studenou tvrdou realitou je, že snaha (ďalšie) otočiť skrutku – akýmkoľvek spôsobom – na platformách s najväčším dosahom a najväčším vplyvom pred voľbami je jednoducho niečo, čo tí pri moci, či už sú to USA alebo EÚ, nezdá sa, že by som mohol odolať.

Tu je Európska komisia (ktorej súčasný prezident aktívne vedie kampaň za opätovné vymenovanie po voľbách do Európskeho parlamentu na budúci mesiac ), ktorá začala vyšetrovanie spoločnosti Meta pre podozrenie, že jej hlavné platformy, Facebook a Instagram, vytvárajú „návykové správanie medzi deťmi a poškodzujú duševné zdravie. “

 

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Vyvíjanie väčšieho tlaku na sociálne siete tesne pred voľbami predsa nikdy nikomu neublížilo. /s

Thierry Breton, eurokomisár, ktorý sa preslávil ako zástanca všemožných obmedzení online prejavu počas súčasného, ​​čoskoro vypršujúceho mandátu Európskej komisie, tu opäť postavil hlavu:

„Otvárame formálne konanie proti Meta. Nie sme presvedčení, že urobila dosť na to, aby splnila záväzky DSA na zmiernenie rizík negatívnych účinkov na fyzické a duševné zdravie mladých Európanov na svojich platformách Facebook a Instagram,“ uviedol Breton v tlačovej správe.

A keďže EÚ skúma „potenciálne návykové vplyvy platforiem (...), ako napríklad na nerealistický obraz tela“ – bude sa skúmať aj niečo, čo nie je potenciálne, ale veľmi konkrétne: ako efektívne sú nástroje na overovanie veku Meta.

Dôvody pre tieto podozrenia spočívajú v (DSA). Vďaka tejto procenzúrnej legislatíve, ktorá bola zavedená minulé leto, môžu byť teraz aj veľké technologické firmy brané na zodpovednosť za online zlovoľnosť od „dezinformácií“ cez nákupné podvody až po ohrozenie detí.

Aj keď presadzovanie overovania veku tlačí na digitálnu identifikáciu a ovplyvňuje súkromie každého na internete , vzhľadom na povahu technológie potrebnej na dosiahnutie takéhoto výsledku – ako je poskytnutie vašich kópií identifikačných dokumentov vydaných vládou – Breton sa uistil, že to je čisto Moment „mysli na deti“:

"Nešetríme žiadne úsilie na ochranu našich detí," povedal Breton.

Cieľom vyšetrovania je podložiť takzvané „ králičie diery “, ktoré by tieto platformy mohli mať, v rámci ktorých údajne vystavujú mládež okrem iného potenciálne škodlivému obsahu o nerealistickom fyzickom vzhľade. Cieľom sondy je tiež určiť úroveň účinnosti procesov overovania veku Meta a ochrany súkromia detí. "Nešetríme žiadne úsilie na ochranu našich detí," zdôraznil Breton.

Príbeh o „králičej diere“, ktorý naznačuje, že platformy sociálnych médií, ako je Facebook a Instagram, môžu viesť používateľov po cestách návykového a potenciálne škodlivého obsahu, prináša na svetlo dôležité otázky, najmä pokiaľ ide o to, ako Meta používa algoritmy na kontrolu toho, čo ľudia vidia.

Všimnite si dátum

Zatiaľ čo vyšetrovanie Európskej komisie o Meta na povrchu sa snaží chrániť duševné zdravie neplnoletých, nastoľuje aj problém zvýšenej cenzúry na týchto platformách.

Ak komisia podloží tvrdenia o efekte „králičej diery“, môže to viesť k prísnym regulačným opatreniam zameraným na obmedzenie vystavenia škodlivému obsahu mladým používateľom, ale mohlo by to priniesť aj niekoľko zákulisných algoritmických zmien, ktoré potláčajú kontroverzný obsah. .

V minulosti boli populárni producenti obsahu, ako napríklad Joe Rogan, ohováraní ako vstupná brána k takémuto obsahu „zajačie diery“ a argumenty podobné tým, ktoré uvádza EÚ, sa používali na výzvu na cenzúru online.

Meta pevne obhajovala svoju pozíciu a jej hovorca uviedol: „Chceme, aby mladí ľudia mali bezpečné online zážitky primerané veku a strávili desaťročie vývojom viac ako 50 nástrojov a politík určených na ich ochranu. Toto je výzva, ktorej čelí celý priemysel, a tešíme sa, že sa s Európskou komisiou podelíme o podrobnosti o našej práci.“

Klikni na:

Únik: Vlády EÚ ukladajú príkazy na hromadné skenovanie služieb šifrovaných správ

Kontroverzné nariadenia EÚ o digitálnych identifikáciách stanovené na rok 2024, ktoré vyžadujú dodržiavanie pravidiel pre veľké technológie

Nové pravidlá EÚ o digitálnej identifikácii, nariadenie o digitálnej identite (eIDAS 2.0)  nadobudli účinnosť 20. mája, čím sa vyžaduje, aby spoločnosť Big Tech a členské krajiny dodržiavali pravidlá podpory peňaženky EÚ pre digitálnu identitu (EUDI).

Práce na peňaženke EUDI však nie sú dokončené, pretože na rok 2025 sa plánuje niekoľko pilotných projektov na konsolidáciu procesu implementácie pravidiel.

Podľa rámca, ktorý nedávno schválila Európska rada a ktorý bol teraz oficiálne zverejnený, je konečný termín na uznanie a sprístupnenie peňaženky digitálnych identifikátorov rok 2026. Zatiaľ sa bude používať v niekoľkých scenároch, vrátane prístupu k vládnym službám a overenie veku, správa pozn.

Za súčasného stavu tento termín znamená, že zatiaľ čo schéma peňaženky musí byť dovtedy plne funkčná, nebude povinná pre občanov 27 členských štátov EÚ a tým, ktorí sa rozhodnú neprijať, je prisľúbená ochrana pred diskrimináciou.

Vydanie digitálnej peňaženky, jej používanie alebo jej zrušenie bude bezplatné, zatiaľ čo kód napájajúci systém bude „open source“ – avšak s výhradou, že krajiny budú môcť „s primeraným odôvodnením zadržať určité informácie. “

Cieľom nariadenia je tiež zachovať štandardy certifikátov na overenie webových stránok, ktoré sú v súčasnosti zavedené a zavedené v tomto odvetví, a zároveň „objasniť ich rozsah“.

Niektoré inštitúcie v celej Európe sa zdajú byť nadšenejšie ako iné, a tak vláda španielskej provincie Katalánsko privítala revidované nariadenie ako „jasnú zmenu paradigmy“, ktorá podporuje štandardizáciu v bloku a údajne dáva používateľom „väčšiu autonómiu nad ich osobnými údajmi“. .“

Pokiaľ ide o overovanie veku, zástancovia celkovo vnímajú nové pravidlá ako pozitívny vývoj, ale nie sú úplne spokojní s tým, že EUDI Wallet poskytne konečné riešenie.

Mimovládna organizácia euCONSENT, založená na podporu celoeurópskeho overovania veku pomocou infraštruktúry eIDAS, preto poznamenala, že implementácia peňaženky na tento účel nebude „pohodlná“ kvôli zložitosti zverejňovania „vekového atribútu pre každú webovú stránku samostatne“.

euCONSENT konkrétne poznamenal, že aj v prípade peňaženky EUDI budú musieť byť zavedené „alternatívy“ pre deti, ktoré sú príliš malé na to, aby mali peňaženku spojenú s ich identitou.

Digitálne identifikátory možno použiť aj na kontrolu prístupu k základným službám, čo môže potenciálne manipulovať so sociálnym alebo politickým súladom. Rozsiahly zber údajov môže viesť k profilovaniu a diskriminácii. Okrem toho sú tieto ID náchylné na hackovanie a krádeže identity, čím sú jednotlivci vystavení riziku finančného poškodenia a poškodenia dobrého mena. Často sú občania donútení k účasti bez skutočného súhlasu a nedostatok transparentnosti a dohľadu v týchto systémoch zvyšuje riziko zneužitia.

 

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes