Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

OSN a Bill Gates spúšťajú plány „50in5“ pre globálnu digitálnu infraštruktúru
Featured

OSN a Bill Gates spúšťajú plány „50in5“ pre globálnu digitálnu infraštruktúru

VKontakte

Rozvojový program OSN (UNDP) začiatkom novembra 2023 oficiálne spustilo svoju novú iniciatívu na podporu „Digitálnej verejnej infraštruktúry“ (DPI) na celom svete.

Program „50in5“ – nazvaný preto, lebo jeho cieľom je zaviesť DPI v päťdesiatich krajinách v priebehu nasledujúcich piatich rokov – sa začal živou udalosťou 8. novembra 2023.

A zastrešujúce zdôvodnenie/vysvetlenie týchto aktivít je dosahovanie cieľov trvalo udržateľného rozvoja OSN (SDG 16 a ID2020 - tu klikni).

Čo má UNDP robiť, je celkom jasné už z jeho názvu, ale čo je samotné DPI, je módne slovo, ktoré v trochu zaujímavej/alarmujúcej zhode používajú organizácie ako OSN, ale aj Európska únia (EÚ), Gates Foundation , a samozrejme, Svetové ekonomické fórum (WEF) nie je nikdy celkom mimo.

Pre tých z vás, ktorí nevedia, čo je to „digitálna verejná infraštruktúra“, je webová stránka 50in5 celkom jasná:

Digitálna verejná infraštruktúra (DPI) – ide o bezpečnú a interoperabilnú sieť komponentov, ktorá zahŕňa systémy digitálnych platieb, ID a výmeny údajov.

Pre každého, kto dával pozor, to nie je nič nové. Digitálna identita a digitálne platobné systémy sú samozrejmé (a už sme sa nimi zaoberali). „Systémy zdieľania údajov“ v podstate znamenajú, že národné vlády budú zdieľať identitu svojich občanov a finančné údaje cez hranice s inými národmi alebo dokonca s globálnymi vládnymi agentúrami.

 

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

 

Kľúčové slovo je „interoperabilný“.

Ako sme už napísali, „globálna vláda“ nebude pozostávať z jedného systému zdravotnej starostlivosti, jedinej databázy identity alebo jedinej digitálnej meny, ale z desiatok teoretických samostatných systémov, z ktorých každý je starostlivo navrhnutý tak, aby bol plne „interoperabilný“.

Okrem toho, že je projektom UNDP, UNICEF a Inter-American Development Bank, 50in5 je financovaný aj rôznymi globalistickými mimovládnymi organizáciami a neziskovými organizáciami, vrátane Bill & Melinda Gates Foundation a (nepriamo cez mimovládnu organizáciu s názvom „Co-Develop “) Rockefellerova nadácia.

Do programu sa zatiaľ zapojilo v novembri 2023 jedenásť krajín Bangladéš, Brazília, Estónsko, Etiópia, Guatemala, Moldavsko, Nórsko, Senegal, Sierra Leone, Singapur, Srí Lanka a Togo. Vyvážená distribúcia zo všetkých kontinentov vrátane krajín prvého, druhého a tretieho sveta. Po novom už je v tom celá Eú. 

Na tomto zozname je pozoruhodné, že zahŕňa aj členov NATO, EÚ a BRICS. Zaujímavé dôsledky pre údajnú „multipolaritu“.

V ten istý deň, keď bol spustený program 50in5, sa Európsky parlament a Rada Európy dohodli na novom rámci pre regionálny systém európskej digitálnej identity (eID).

Oficiálna tlačová správa uvádza [zvýraznenie pridané]:

Revidované nariadenie predstavuje jasnú zmenu paradigmy pre digitálnu identitu v Európe a jeho cieľom je zabezpečiť všeobecný prístup pre občanov a podniky k bezpečnej a dôveryhodnej elektronickej identifikácii a autentifikácii. Podľa novej legislatívy budú členské štáty ponúkať občanom a podnikom digitálne peňaženky, ktoré im umožnia prepojiť ich národnú digitálnu identitu s dôkazmi o iných osobných charakteristikách (napr. vodičský preukaz, certifikáty, bankový účet). Občania budú môcť preukázať svoju totožnosť a vymieňať si elektronické doklady zo svojej digitálnej peňaženky kliknutím na mobilný telefón.

Toto prichádza uprostred oznámenia, že Európska centrálna banka v novembri prešla do „ďalšej fázy“ svojich plánov na digitálne euro. Digitálne euro umožní – podľa bývalej šéfky MMF (a zjavnej numerologickej cvoky ) Christine Lagardeovej – „ obmedzenú kontrolu “ nad výdavkami ľudí .

India, ďalšia krajina BRICS, je už roky lídrom vo vývoji DPI a teraz sa v publikáciách ako Forbes objavujú články, ktoré tvrdia: „India má digitálnu infraštruktúru, Amerika ju potrebuje).

Čína zároveň robí pokroky v odstraňovaní online anonymity, zatiaľ čo západní politici ako Nikki Haley tvrdia, že by sme mali urobiť to isté.

Náslovník WEF neformálnych globálnych elít so sídlom vo Švajčiarsku vydal v septembri sériu článkov, ktoré v podstate presadzovali presadzovanie DPI. Sľub je „technológia s nulovými znalosťami“ (v podstate kryptografický koncept overovania identity, ale aj ochrany súkromia).

A samozrejme, WEF je tam vonku „myslí na deti“, ako tí najlepší z nich.

„Práva detí na celom svete možno posilniť investovaním do digitálnych verejných infraštruktúr,“ uvádza sa v jednom z titulkov na webovej stránke skupiny.

Ako sa svet sústreďuje na Hamas a Izrael, Ukrajinu potichu sa odvíja globálna reorganizačná fáza Veľkého resetu. Upletie sieť a čaká, kým ju natiahne.

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes