Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Európska komisia v správe o digitálnom desaťročí nalieha na digitálne ID, záznamy o elektronickom zdravotníctve a podporuje „protidezinformačné“ snahy
Featured

Európska komisia v správe o digitálnom desaťročí nalieha na digitálne ID, záznamy o elektronickom zdravotníctve a podporuje „protidezinformačné“ snahy

VKontakte

Komisia EÚ je spokojná: Všetci občania budú mať digitálny identifikátor!!! Samozrejme, že menšie zlo z Vlády SR s tým súhlasí bez vedomia občanov !!

Začiatkom tohto týždňa Európska komisia (EK) zverejnila svoju druhú správu o tom, čo nazýva „stav digitálnej dekády“, pričom nalieha na členské krajiny, aby zintenzívnili úsilie o zvýšenie prístupu a stimulovali používanie digitálnych ID a elektronických zdravotných záznamov.

Blok je zároveň spokojný s tým, ako postupuje potláčanie „dezinformácií“, „online škodí“ a podobne.

V tlačovej správe EK uviedla, že správa bola vypracovaná s cieľom posúdiť pokrok dosiahnutý pri dosahovaní cieľov obsiahnutých v programe politiky digitálnej dekády (DDPP), ktorý sa zameriava na rok 2030 ako rok dokončenia.

Klikni na:

Po Maďarsku, Belgicku, Rakúsku: Digitálna peňaženka "ako Estónsko vybudovalo svoj digitálny štát"

Ostrá kritika digitálneho ID EÚ: rozšírenie dohľadu s očkovacím digitálnym preukazom a ohrozenie súkromia

Belgicko a Maďarsko uvádzajú na trh kontroverzné digitálne ID, očkovací pas, ešte pred nariadeniami EÚ!!

Európsky parlament zavádza úplnú občiansku kontrolu zadnými dvierkami. BIOMETRICKÝ DIKTÁTOR podľa čínskeho vzoru!

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Členovia EÚ teraz po prvýkrát prispeli k dokumentu analýzami svojich národných „strategických plánov digitálnej dekády“. A tu nie je EK práve spokojná: snahy členov nesplnia „úroveň ambícií“ EÚ, ak sa veci budú naďalej vyvíjať tak, ako sa momentálne majú, varuje dokument.

V tomto zmysle, zatiaľ čo správa je vo všeobecnosti pozitívna v súvislosti so zavádzaním digitálnych identifikátorov (schémy eID) a používaním záznamov elektronického zdravotníctva, jej autori poukazujú na to, že v súvislosti s prijatím eID existujú „stále významné rozdiely medzi krajinami“.

Na nápravu členských krajín, ktoré v týchto otázkach zaostávajú, sa odporúča, aby presadzovali zvýšený prístup k záznamom eID a e-Health, aby splnili ciele stanovené na rok 2030.

EÚ chce, aby obe tieto schémy boli k tomuto dátumu dostupné pre 100 % občanov a podnikov – a odhaľuje, že eID je v súčasnosti dostupná pre 93 % občanov v 27 krajinách bloku, „napriek nerovnomernému využívaniu“.

Napriek tomu správa EK ukazuje, že politici v Bruseli sú optimistickí, že peňaženka EÚ pre digitálne ID bude „stimulovať“ používanie eID.

A autori dokumentu sú spokojní so spôsobom, akým sa presadzuje kontroverzný zákon o digitálnych službách (DSA). Kritici sa však domnievajú, že slúži na uľahčenie zásahov proti prejavom – pod zámienkou boja proti „dezinformáciám“ atď.

EÚ to nazýva „posilnenie ochrany pred online poškodením a dezinformáciami“, pričom zároveň uvádza, že spúšťa vyšetrovanie (v online platformách), aby zabezpečila presadzovanie DSA.

A aby sa posilnilo posolstvo, že DSA je potrebná ako sila dobra, správa tvrdí, že „online riziká sú na vzostupe a dezinformácie boli identifikované ako jeden z najviac destabilizujúcich faktorov pre našu spoločnosť, čo si vyžaduje komplexné a koordinované opatrenia naprieč hranice a aktéri“.

Európska komisia však nie je spokojná s členskými štátmi. Dokument varuje, že snahy členov nesplnia „úroveň ambícií“ EÚ, ak sa veci budú naďalej vyvíjať tak, ako sú teraz. Stručne povedané: členské štáty sa musia pohnúť.

Správa hodnotí pozitívne zavedenie digitálneho preukazovania identity (eID systémy) a všeobecne využívanie elektronických zdravotníckych služieb. Stále však existujú „významné rozdiely medzi krajinami“, pokiaľ ide o zavedenie elektronického preukazu totožnosti. Rakúsko je so svojím programom ID Austria jedným z priekopníkov, preto tam nie je zaradené.

S cieľom dobehnúť členské štáty v týchto oblastiach sa odporúča zlepšiť prístup k elektronickej identifikácii a elektronickým zdravotným záznamom, aby sa dosiahli ciele do roku 2030.

V žiadnom prípade však nie všetci občania – ako vidno na príklade Rakúska – nevyužívajú program. Komisia je však optimistická, že peňaženka EÚ s digitálnym ID vytvorí „stimuly“ na používanie eID.

Do roku 2030 budeme všetci digitalizovaní, to je základ správy. Čo by mohli znamenať tieto stimuly? Dá sa len špekulovať, či bude čoskoro potrebné digitálne ID, aby bolo možné cestovať medzi štátmi v schengenskom priestore.

Ďalšia časť správy vyjadruje spokojnosť so spôsobom, akým sa presadzuje kontroverzný zákon o digitálnych službách (DSA). Pre kritikov vytvára DSA nástroj cenzúry. Komisia to tak nevidí. Na rozdiel od toho tvrdí, že DSA je potrebná ako sila dobra, pretože „ online riziká sú na vzostupe a dezinformácie boli identifikované ako jeden z najviac destabilizujúcich faktorov pre našu spoločnosť, ktorý si vyžaduje komplexné, koordinované opatrenia naprieč hranicami a aktérmi“. .

V konečnom dôsledku sú ľudia v Bruseli veľmi spokojní s tým, ako digitalizácia (a s ňou aj plne monitorovaná kontrolná spoločnosť) postupuje. Záver hovorí:

„Za posledných päť rokov vytvorila EÚ jedinečné digitálne dedičstvo vytvorením vízie, cieľov a zámerov pre digitálnu dekádu a nástrojov na formovanie digitálnej transformácie, aby sa táto vízia stala skutočnosťou. Jeho jedinečný digitálny právny rámec zostáva bezkonkurenčný, pretože inovácie a priemyselná politika sa stávajú čoraz asertívnejšími.

Len ťažko sa môžete viac pochváliť. Len členské štáty sú trochu rušivé. Niekedy vykonávajú agendu príliš pomaly.

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes