Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Featured

16.6.2023 EÚ Komisia chce digitálne euro zo zákona!!

VKontakte

Áno áno, Eú Komisia chce digitálne euro zo zákona!! Ak si myslíte, že čo Vám politici predvádzajú na sociálnych sieťach príklad včera, že podľa nich schválili ústavný zákon "právo na hotovosť", ste buď buď neznalí v zákonoch, nečítate návrhy zákonov a hlavne dôvodovú správu pri každom jednom návrhu zákona, alebo ste tak hlúpo naivní, že politici chcú Vám dobre. Hlavný dôvod kriku na sociálnych sieťach bol aj zakrytie jedného zákona, o ktorom sa už dvakrát hlasovalo -tu je článok o čom je návrh zákona, a zakrytie zákona z Bruselu!!


Volebný podvrh na ľudí!? Že právo na hotovosť? A aké prosím Vás??

Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Miloša SVRČEKA, Borisa KOLLÁRA, Ľudovíta GOGU a Petra PČOLINSKÉHO na vydanie ústavného zákona, ktorým sa dopĺňa Ústava Slovenskej republiky č. 460/1992 Zb. v znení neskorších predpisov

Ak sa aj nebudeme zamýšľať nad obsahovou stránkou novely, kvalitou predloženého návrhu, či tým, aký zásadný ústavný problém vlastne rieši, stále je hanebné, akým spôsobom menia ústavu politici, ktorí samých seba označujú za demokratoch. Už sa vôbec nehovorí o tom, že tí istí poslanci svojimi hlasmi dostali do ústavy aj “možnosť z primeraných dôvodov odmietnuť prijatie platby v hotovosti”, ktorú k návrhu SME RODINA doplnil poslanec z SaS Marián Viskupič.
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=529708
Hlasovanie: Republika ZA, Taraba ZA, Kuffovci ZA, Pellegriovci ZA, Smeráci ZA a liberáli tiež ZA, Vorobelová ZA!!
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasovanie&ID=50474

Z dôvodovej správy sa dočítate, že....... 

Cieľom tohto návrhu ústavného zákona je:•zakotviť v Ústave Slovenskej republiky právo vykonať platbu za nákup tovarov a poskytnutie služieb v hotovosti zákonným platidlom, pričom zákon ustanoví podmienky a obmedzenia tohto práva, čím bude na úrovni Ústavy Slovenskej republiky predpokladaná bližšia zákonná úprava, aktuálne jej zodpovedá najmä zákon č. 394/2012 Z. z. o obmedzení platieb v hotovosti. Pri platbách za nákup tovarov a poskytnutie služieb sa tak zabezpečí, že platba v hotovosti ostane aj v budúcnosti ako jedna z dostupných možností. Navrhuje sa tiež, aby tomuto právu zodpovedalo ústavné zaručenie vydávania hotovosti ako zákonného platidla, čo zabezpečí praktickú realizáciu tohto práva pri uvedených platobných stykoch. Na základe existujúcej legislatívy a poznatkov daňovej správy je možné konštatovať, že krok ako zavedenie povinného bezhotovostného styku nad určitý limit v právnom poriadku SR je možné vnímať ako opatrenie nielen na obmedzenie podvodných konaní v daňovej oblasti, ale aj ako opatrenie na boj proti praniu špinavých peňazí, na boj proti korupcii a trestnej činnosti či pri ochrane pred financovaním terorizmu.
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=524797

Legislatívny proces:
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&ZakZborID=13&CisObdobia=8&CPT=1472
Presne takýto návrh a nariadenie je z dielne Eú a ECB!! Takže čo nariadi Brusel, tak to bude aj platiť!!

 Ústava SR jasne hovorí, že:
Článok 7. Ods. (2)
Slovenská republika môže medzinárodnou zmluvou, ktorá bola ratifikovaná a vyhlásená spôsobom ustanoveným zákonom, alebo na základe takej zmluvy preniesť výkon časti svojich práv na Európske spoločenstvá a Európsku úniu. Právne záväzné akty Európskych spoločenstiev a Európskej únie majú prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky. Prevzatie právne záväzných aktov, ktoré vyžadujú implementáciu, sa vykoná zákonom alebo nariadením vlády podľa čl. 120 ods. 2.

 Teraz prejdime k Eú Komisii a ECB a čítaj ešte TU a TU.

Podľa Handelsblatt má Európska komisia návrh na zavedenie digitálneho eura. Potom už zostáva len stiahnuť pôžičky od komerčných bánk a dať ich do rúk ECB, potom máme digitálne peniaze centrálnej banky. CBDC je ECB

Od europoslanca Michiel Hoogeveen (Holandsko)

Európska komisia 28. júna, tesne predtým, ako celá Európa odíde na dovolenku, predstaví návrh na zavedenie digitálneho eura. Informuje o tom poslanec Pepijn van Houwelingen (FVD). „Sú to špina,“ odpovedá Jan Dijkgraaf.

Pre pripomenutie, už v roku 2021 sme informovali, že Európska centrálna banka pracuje na digitálnej mene. To znamená, že už neexistujú žiadne bankovky a vaše peniaze nie sú na bežnom účte v banke. Vaše peniaze budú v rukách vlády.

Európska komisia usilovne pracuje na digitálnej verzii eura a koncom tohto mesiaca plánuje predložiť legislatívny návrh. 

Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 

Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska 

Účel: dar SK28 0900 0000 0051 7971 8989 ďakujeme za každú pomoc, podporu

 

 

Osobné poďakovanie znova patrí a smeruje do Holandska za tieto informácie, o ktorých naši politici mlčia!!

 

 

Zo včerajšieho dňa veľmi dôležitá informácia! 

Komisia chce digitálne euro zo zákona

Podľa Európskej komisie by sa digitálne euro malo stať zákonným platidlom v Európe. Informoval o tom včera nemecký "Handelsblatt" s odvolaním sa na návrh zákona bruselských úradov.

Samotná hotovosť nemôže podporiť ekonomiku v digitálnom veku. Bez e-euro by sa digitálne meny iných krajín alebo súkromné ​​kryptomeny rozšírili v Európe a znížili by úlohu eura.

Podľa návrhu zákona by Európska centrálna banka (ECB) mala mať možnosť splnomocniť národné centrálne banky v eurozóne na uvádzanie digitálnych eur do obehu. To by mohlo zjednodušiť inovácie, ako sú okamžité prevody.

Komisia reagovala na obavy finančného sektora, že by ECB mohla zasahovať do podnikania zákazníkov: „Medzi používateľom digitálneho eura a Európskou centrálnou bankou alebo národnými centrálnymi bankami by nevznikol žiadny účet ani iný zmluvný vzťah.“

Kľúčová úroková sadzba v eurozóne stúpne na štyri percentá

Stav: 15.06.2023

Európska centrálna banka zvýšila úrokové sadzby o 0,25 percentuálneho bodu. Ide o ôsmy nárast v rade od júla 2022. Prezidentka ECB Lagardeová už v júli naznačila ďalšie zvýšenie. Odporúčam aj článok TU.

Európska centrálna banka opäť zvýšila kľúčovú úrokovú sadzbu v eurozóne – o 0,25 percentuálneho bodu. Centrálna úroková sadzba, za ktorú si môžu komerčné banky požičiavať peniaze od ECB, je teraz štyri percentá. Banky používajú túto takzvanú hlavnú refinančnú sadzbu ako základ pre poskytovanie úverov, napríklad pre súkromné ​​stavebné úvery.

S novým zvýšením sadzieb zvýšila ECB svoje kľúčové úrokové sadzby už ôsmykrát za sebou od júla 2022. Tento vývoj sa považuje za najrýchlejšie rastúci cyklus vo svojej histórii. Zvýšila sa aj takzvaná depozitná sadzba pre banky, ktoré „zaparkujú“ svoje peniaze u ECB – z 3,25 na 3,50 percenta.

"Ešte som nedorazil do cieľa"

ECB by podľa svojej prezidentky Christine Lagardeovej mohla v nasledujúcom mesiaci opäť zvýšiť svoju kľúčovú úrokovú sadzbu. "Je veľmi pravdepodobné, že v júli opäť zvýšime úrokové sadzby," uviedla na tlačovej konferencii. „A to preto, že sme odhodlaní dosiahnuť svoj cieľ včas,“ dodala s odkazom na cieľovú mieru inflácie dve percentá. "Skončili sme? Už sme dokončili našu cestu? Nie, ešte sme nedošli do cieľa."

Podľa najnovších údajov je inflácia v eurozóne stále veľmi vzdialená od cieľa ECB. V máji inflácia citeľne klesla na 6,1 percenta. Za celý rok 2023 by to však malo byť stále 5,4 percenta. Podľa prognóz bude potom sadzba v budúcom roku 3 percentá a v roku 2025 už len 2,2 percenta.

        Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 

Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska 

Účel: dar SK28 0900 0000 0051 7971 8989 ďakujeme

Oz Dôstojnosť Slovenska ľudí spája a nie rozdeľuje

Na rozdiel od mnohých iných nemá Oz Dôstojnosť Slovenska žiadnych akcionárov ani miliardárskeho vlastníka. Len odhodlanie a vášeň poskytovať nielen vysoko účinné globálne spravodajstvo, vždy bez komerčného alebo politického vplyvu. Takéto podávanie správ je životne dôležité pre demokraciu, spravodlivosť a požiadavku na lepšie od mocných.

A to všetko poskytujeme zadarmo, aby si to mohol prečítať každý. Robíme to preto, lebo veríme v informačnú rovnosť. Väčšie množstvo ľudí môže sledovať globálne udalosti, ktoré formujú náš svet, pochopiť ich vplyv na ľudí a komunity a inšpirovať sa k zmysluplným krokom. Milióny ľudí môžu ťažiť z otvoreného prístupu ku kvalitným a pravdivým správam bez ohľadu na ich schopnosť zaplatiť za ne.

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP

Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Účel: dar

SK28 0900 0000 0051 7971 8989

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes