Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

11.9.2023 Summit G20 - Svetová banka chce zlúčiť digitálne ID, očkovacie pasy, uhlíkovú daň z digitálnych platieb (CBDC)

11.9.2023 Summit G20 - Svetová banka chce zlúčiť digitálne ID, očkovacie pasy, uhlíkovú daň z digitálnych platieb (CBDC)

VKontakte

 Summit G20: Správa Svetovej banky navrhuje finančné začlenenie s podporou technológií

Naí Dillí: Svetová banka sa zasadzovala za verejnú infraštruktúru založenú na technológiách podľa vzoru krajín ako India, Singapur a Brazília. Táto infraštruktúra má pomôcť vládam presadzovať finančné začlenenie a podporovať programy v oblasti zdravia, vzdelávania a udržateľnosti.

Myšlienka pochádza zo správy Svetovej banky s názvom „Politické odporúčania G20 na podporu finančného začleňovania a zvyšovania produktivity prostredníctvom digitálnej verejnej infraštruktúry“. Správa vydaná v piatok pod záštitou indického predsedníctva G20 obhajuje dobrovoľné nasadenie digitálnej verejnej infraštruktúry (DPI) na podporu finančného začlenenia. Na príprave správy sa podieľalo ministerstvo financií a Reserve Bank of India (RBI).

„Vplyv DPI presahuje inkluzívne financovanie – môže podporovať zdravie, vzdelávanie a udržateľnosť. Počas pandémie COVID-19 umožnil DPI priamy prenos núdzovej pomoci do digitálnych peňaženiek tých, ktorí to potrebujú, a prispel k rýchlej distribúcii vakcín . India Stack je príkladom tohto prístupu, pretože kombinuje digitálne ID, interoperabilné platby, digitálnu referenčnú knihu a agregáciu účtov,“ cituje správa osobitného zástupcu generálneho tajomníka OSN pre financovanie inkluzívneho rozvoja (UNSGSA) a čestného patróna. GPFI, Jej Veličenstvo kráľovná Máxima z Holandska.

Len za šesť rokov krajina dosiahla pozoruhodnú 80% mieru, čo je výkon, ktorý by bez prístupu DPI trval takmer päť desaťročí, uvádza sa v správe. „Ostatné krajiny vrátane Brazílie, Estónska, Peru a Singapuru podobne prijali modely DPI a dosiahli hmatateľné výsledky, ktoré podčiarkujú účinnosť tohto prístupu,“ povedala kráľovná Máxima.

Správa odporúča podporovať zodpovedné využívanie digitálnej verejnej infraštruktúry na urýchlenie finančného začlenenia. Zdôrazňuje prepojenie bankových účtov, biometrických identifikátorov a mobilných čísel, ktoré pomohli urýchliť finančné začlenenie v Indii.

„Stratégia finančnej inklúzie Indie je založená na trojuholníku JAM Jan-Dhan, Aadhaar a mobil, ktorý integruje digitálne ID pre efektívnejšie otváranie účtov a platobné aplikácie na prístup k finančným službám. …India Stack digitalizoval a zjednodušil procesy KYC, čím sa znížili náklady; Banky používajúce e-KYC znížili svoje náklady na dodržiavanie predpisov z 0,12 USD na 0,06 USD. „Zníženie nákladov zatraktívnilo obsluhu zákazníkov s nižšími príjmami a generovalo zisky na vývoj nových produktov,“ uvádza sa v správe.

Aj keď je úloha DPI v tomto skoku nepopierateľná, iné politiky, ktoré stavajú na dostupnosti DPI, sú kritické, uvádza správa. Patria sem opatrenia na vytvorenie priaznivejšieho právneho a regulačného rámca, vnútroštátne opatrenia na rozšírenie vedenia účtov a používanie Aadhaar na overenie totožnosti.

Osoba oboznámená s prácou Indie na DPI uviedla, že počet účtov s nízkou mierou otvorených v Indii sa strojnásobil zo 147,2 milióna v marci 2015 na 462 miliónov v júni 2022, pričom viac ako 260 miliónov účtov vlastnili ženy.

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .
 
 
V ére systematickej „veľkej technickej“ cenzúry a rozšírenej inštitucionálnej korupcie sú médiá hľadajúce pravdu a alternatívne perspektívy životne dôležité a akýkoľvek druh podpory pomáha viac, než si myslíte!
 

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP

Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Účel: dar

SK28 0900 0000 0051 7971 8989

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes