Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Program OSN presadzuje digitálnu verejnú infraštruktúru ako EÚ a Gatesova nadácia presadzujú digitálne ID do roku 2030

Program OSN presadzuje digitálnu verejnú infraštruktúru ako EÚ a Gatesova nadácia presadzujú digitálne ID do roku 2030

VKontakte

 Rozvojový program OSN (UNDP) spúšťa projekt založený na tom, čo je známe ako „digitálna verejná infraštruktúra“, alias DPI. ďalšie dostupné informácie nájdete tu

A zastrešujúce zdôvodnenie/vysvetlenie týchto aktivít je dosahovanie cieľov trvalo udržateľného rozvoja OSN (SDG).

Čo má UNDP robiť, je celkom jasné už z jeho názvu, ale čo je samotné DPI, je módne slovo, ktoré v trochu zaujímavej/alarmujúcej zhode používajú organizácie ako OSN, ale aj Európska únia (EÚ), Gates Foundation , a samozrejme, Svetové ekonomické fórum (WEF) nie je nikdy celkom mimo.

To, čo by DPI mali robiť, je v najlepšom prípade pomáhať rozvoju viacerými spôsobmi. Tí, ktorí sa hlbšie pozerajú na frázy a „corporatespeak“ pochádzajúce z týchto organizácií, však tento termín a politiku odmietajú ako lesť na urýchlenie zavádzania digitálnych identifikátorov a platieb s termínom do roku 2030.

8. november je dátumom, kedy UNDP implementuje svoj program „50in5“, opísaný ako pokrok v „konverzácii o rozvoji bezpečnej, inkluzívnej a interoperabilnej digitálnej verejnej infraštruktúry (DPI).

Hádaj, kto je tam na štarte: Nadácia Billa a Melindy Gatesových. A prečo nie – aliancia Digital Public Goods Alliance and Co-Develop sa stala stredobodom tohto úsilia.

Ak ste občanom členského štátu OSN a vaša vláda (tj daňoví poplatníci) prispievajú k rôznym snahám OSN a cítite sa buď nesvoji, alebo len nedostatočne informovaní o tom všetkom (môže to byť aj to, že akékoľvek spojenie s Gatesova nadácia vám naskočí husia koža v štýle Halloweenu) – no, škoda. Aj tak idú ďalej.

Ako „pokusné králiky“ je tu označených 50 krajín, pričom príslušné DPI dostane od uvedených subjektov znepokojený tlak.

Tieto krajiny sú tým, čím by ste, žiaľ, mohli ľahko predpokladať, že budú – krajinami v Afrike (najmä subsaharskej) a z nejakého dôvodu stále v Indii.

Náslovník WEF neformálnych globálnych elít so sídlom vo Švajčiarsku vydal v septembri sériu článkov , ktoré v podstate presadzovali presadzovanie DPI. Sľub je „technológia s nulovými znalosťami“ (v podstate kryptografický koncept overovania identity, ale aj ochrany súkromia).

A samozrejme, WEF je tam vonku „myslí na deti“, ako tí najlepší z nich.

„Práva detí na celom svete možno posilniť investovaním do digitálnych verejných infraštruktúr,“ uvádza sa v jednom z titulkov na webovej stránke skupiny.

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Účel: dar SK28 0900 0000 0051 7971 8989

 

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes