Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Nová európska peňaženka digitálnej identity: bezpečnosť alebo tyrania?
Featured

Nová európska peňaženka digitálnej identity: bezpečnosť alebo tyrania?

VKontakte

 Ako sme už informovali minulý týždeň "tu a tu" Thierry Breton, komisár EÚ pre vnútorný trh, hrdo oznámil na Twitteri/X , že uzavrel s europoslancami dohodu o vytvorení európskej „peňaženky digitálnej identity“, ktorá umožní všetkým občanom EÚ mať „zabezpečenú elektronickú identitu pre ich život." Prečo sú ticho o tom Slovenskí Europoslanci! a poslanci NR SR !?

Na toto celé nebezpečenstvo sme varovali verejnosť dosť dlho na to, že čo sa deje, a čo zatajujú ich vyvolaní politici - všetky dostupné dokumenty, informácie nájdete TU !!

Teraz je to jasné: prichádza európska digitálna peňaženka. Z pohľadu pozorovateľov prináša kompromis dosiahnutý v trialógu množstvo zlepšení v porovnaní s pôvodným návrhom Komisie. Skupiny pre občianske práva a zástancovia ochrany údajov však varujú, že peňaženka poskytuje štátom „panoptický pohľad z vtáčej perspektívy“.

„Dokázali sme to,“ oslavoval eurokomisár Thierry Breton. A Nadia Calviño, podpredsedníčka španielskej vlády, ktorej krajina v súčasnosti predsedá Rade EÚ, prisľúbila , že dohoda o nariadení eIDAS 2.0 „dá občanom identitu v novom digitálnom svete a prehĺbi náš jednotný trh – v prospech inovácií, súkromia, bezpečnosti a Európskej únie“

Podľa vlastnej webovej stránky Európskej komisie možno európsku digitálnu identitu použiť na celý rad transakcií, vrátane poskytovania osobnej identifikácie online aj offline, preukazovania rodných listov a lekárskych potvrdení, otvorenia bankového účtu, podávania daňových priznaní, prihlášok na univerzitu. , uloženie lekárskeho predpisu, prenájom auta alebo registrácia v hoteli.

Niekoľko ľudí vrátane holandského poslanca Roba Roosa vyjadrilo obavy, že centralizované digitálne ID by mohlo ohroziť súkromie a práva na mobilitu Európanov. V liste podpísanom viac ako 500 „odborníkmi na kybernetickú bezpečnosť, výskumníkmi a organizáciami občianskej spoločnosti z celého sveta“ sa varuje, že navrhované nariadenia o digitálnych identifikátoroch skôr znížia než zvýšia digitálnu bezpečnosť občanov.

 

 

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

 

Ale jeden z jej popredných architektov, komisár pre vnútorný trh Thierry Breton, tvrdí, že „peňaženka má najvyššiu úroveň bezpečnosti aj súkromia“, zatiaľ čo predsedníčka EÚ Ursula von der Leyen trvá na tom, že ide o „technológiu, v ktorej môžeme sami kontrolovať, aké údaje sa používa a ako." Takže buď kritici preháňajú obavy o občiansku slobodu a súkromie, alebo ich obhajcovia technológie bagatelizujú. Nemôžu mať obaja pravdu.

Teoreticky by mohol byť univerzálny európsky digitálny identifikátor naprogramovaný na trvalom základe tak, že občan má plnú kontrolu nad tým, ktoré časti svojej „digitálnej peňaženky“ v ktoromkoľvek okamihu zdieľa a ktoré nie. zdieľam. Možno by sme sa mali málo čoho obávať, ak by európske digitálne ID programovali teraz a navždy ľudia, ktorí brali súkromie vážne a neboli naklonení využívať technológiu na dosah ruky, aby „postrčili“ – alebo dokonca „strčili“ – občanov, aby dodržiavali politiky týkajúce sa kontroly chorôb, nediskriminácie, vojnovej propagandy alebo klimatických zmien.

praxi by však bolo veľmi naivné predpokladať, že programovateľné celoeurópske digitálne ID, kontrolované centralizovanou byrokraciou, nebude skôr či neskôr zneužité na „postrčenie“ (alebo podstrčenie) ľudí , aby dodržiavali zásady, ktoré sa dejú. byť uprednostňovaný „mocnosťami“.

A na predstavenie si spôsobov, akými by sa európsky digitálny identifikátor mohol využiť na narušenie rovnosti a slobody Európanov, nie je potrebný veľký skok fantázie, keďže tí istí jednotlivci, ktorí sú verejnou tvárou tejto iniciatívy digitálneho identifikátora, boli ktorí spustili najrozšírenejší systém biologického dohľadu v histórii Európy, konkrétne takzvané „digitálne certifikáty Covid“.

Fungovanie digitálnych certifikátov Covid, ktoré schválila Európska komisia (tá istá, ktorá teraz presadzuje systém digitálnej identifikácie) aj Európsky parlament, nám môže poskytnúť pomerne jasnú predstavu o tom, na aké účely európski technokrati pravdepodobne zaviesť digitálny identifikačný systém, ak dostane príležitosť.

Digitálny certifikát Covid sa používal na to, aby prinútil občanov, ktorí v určitom časovom období nedostali vakcínu proti Covid, aby absolvovali nákladný a nepohodlný test na Covid zakaždým, keď prekročili európsku hranicu, a dokonca sa používal na odmietnutie vstupu neočkovaným občanom na kultúrne a kultúrne podujatia. rekreačných stredísk v celej Európe. Inými slovami, digitálny certifikát Covid slúžil ako mechanizmus na donútenie občanov, aby si injekčne podávali určitý liek do krvného obehu, a vytvoril dvojvrstvovú spoločnosť, v ktorej sa s neočkovanými zaobchádzalo ako s novou sociálnou a politickou spodinou.

Teraz si predstavte, že by sa všetkým európskym občanom ponúkol centrálne riadený európsky digitálny certifikát ako nástroj na prístup k širokému spektru služieb, od bankovníctva, leteckej dopravy a hotelových pobytov až po prenájom áut, prístup k rekreačným miestam a prístup k online digitálnym službám. . Pôvodne by bol certifikát pravdepodobne voliteľný a občania by mohli použiť iné metódy na overenie svojej identity. Potom by sa pod zámienkou zvýšenia „bezpečnosti občanov“ mohol stať certifikát povinným pre čoraz väčší počet transakcií.

Ďalším krokom by bolo postupné rozširovanie informácií obsiahnutých v certifikáte a používanie certifikátu ako spôsob, ako zamietnuť alebo schváliť prístup občanov k určitým službám na základe ich výdavkových návykov, ich stavu očkovania alebo skóre „sociálneho kreditu“. Samozrejme, nie je to niečo, o čom si môžeme byť 100% istí, že sa to stane. Nedávna realizácia očkovacieho apartheidu v Európe by nás však mala zbaviť akejkoľvek ilúzie, že politické vedenie Európy sa zaviazalo rešpektovať a brániť naše občianske slobody alebo rovnaký prístup k verejnému vybaveniu a službám.

Politici ako Thierry Breton a Ursula von der Leyen a tí europoslanci a vlády členských štátov, ktoré im počas pandémie fandili, boli pripravení zaobchádzať s občanmi ako s dobytkom alebo prenášačmi chorôb, aby boli hromadne očkovaní a testovaní, bez ohľadu na ich osobné zdravotné problémy. anamnéza a rizikové faktory. Je určite len otázkou času, kedy ľudia s týmto druhom pohŕdania individuálnou slobodou budú mať tendenciu využiť technológiu, akou je univerzálny digitálny identifikátor, ako páku na kontrolu súkromných rozhodnutí ľudí s cieľom napredovať v ich kariére a politike. Ciele.

Pomerne veľa občanov povedalo „nie“ experimentálnej vakcíne a pomerne veľa občanov stále spochybňuje vedecké a politické zdôvodnenie zavedenia zaťažujúcich uhlíkových daní, násilného vyvlastňovania poľnohospodárskej pôdy na základe klimatických smerníc, bývania v „15-minútových mestách“, čím sa vytvára priestor pre transgender ideológie vo svojich nemocniciach a triedach, alebo sa zdržia akýchkoľvek právomocí, ktoré sa považujú za „nenávistné prejavy“.

Aký je lepší spôsob, ako primäť verejnosť k dodržiavaniu nepopulárnych alebo kontroverzných verejných politík a zákonov, než odmeňovať dodržiavanie zvýšenej mobility a lepšieho prístupu k sociálnym zariadeniam a službám a trestať nedodržiavanie obmedzenej mobility a obmedzeného prístupu k službám a vybavenosti? Nie je to presne to, čo urobil digitálny certifikát Covid, výplod tej istej komisie?

Je zrejmé, že zástancovia európskeho digitálneho ID budú verejne tvrdiť, že ich zaujíma iba podpora bezpečnosti našich transakcií a ochrana nášho súkromia. Ale keďže ide o tých istých ľudí, ktorí sa odvážia tvrdiť, že zdravotná segregácia a nátlak prostredníctvom očkovacích pasov „nás uisťujú o (ducha) otvorenej Európy, Európy bez bariér“, ich ubezpečenia týkajúce sa súkromia a slobôd občanov nie sú dôveryhodné. čokoľvek.

  

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

 

 

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes