Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

EÚ daň z červeného mäsa – povinnosť rastlinných alternatív alebo umelého mäsa!
Featured

EÚ daň z červeného mäsa – povinnosť rastlinných alternatív alebo umelého mäsa!

VKontakte

Málo kto bral vážne naše varovania už od roku 2020!! Prv si otvorte tento článok, ktorý sme zverejnili aj s výzvou pre všetkých "tu". V jednom článku "Bude mäso zakázané" sa tiež niečo dozviete. Poprední vedci radia Európskej komisii, aby zvýšila dane z červeného mäsa a zaviedla povinné rastlinné alternatívy. Európania sú postupne nútení stať sa vegánmi alebo prejsť na mäso z hmyzu. Nedávno sme tiež ako jediní informovali verejnosť, že čo za zvrátenosti schválili pre školské jedálne "tu" a taký veľký bojovník Uhrík s ďalšími proti zelenej dohode, proti Agende 2030, za mäso a atď. a zahlasujú úplne inak než čo tvrdia na sociálnych sieťach!? 

Odborníci odporúčajú ponúkať viac rastlinných alternatív a vyzývajú Komisiu, aby takéto opatrenia zaviedla ako povinné. Odporúčania boli komisii predložené začiatkom júla, vrátane zavedenia dane na produkciu mäsa. O tejto dani a podobne, sa dohodli ešte v roku 2019 pri prijímaní Zelenej európskej dohode vládou Smer-SD, SNS, Most-Híd a Europoslancami!!

Zavedenie vysokých daní na červené a spracované mäso odporučila Európskej komisii skupina odborníkov z celej Európy.

 Odborníci tvrdia, že nadmernú spotrebu „ neudržateľných a nezdravých produktov “ možno efektívne znížiť s minimálnymi nákladmi pre spoločnosť, ak sa na ne uvalia dostatočne vysoké daňové sadzby.

„Príjmy z tohto zdanenia by sa mali použiť na zníženie nerovností v prístupe k potravinám ich prerozdelením do domácností s nízkymi príjmami na základe cielených dotácií na potraviny,“ píše sa v správe.

Navrhuje sa prepojiť toto opatrenie so súvisiacimi emisiami skleníkových plynov, pričom sa bude stavať na existujúcich systémoch znižovania emisií, ako je systém obchodovania s emisiami (ETS) a mechanizmus úpravy limitov uhlíka (CBAM).

Zastavme toto šialenstvo!! Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 

Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... . 
 

Hlasno poskakujú a štebotajú – ak si Európska komisia a jej klienti z finančnej elity prídu na svoje, tieto cvrčky sa čoskoro stanú našou potravou. Proces je jednoduchý: sú zmrazené, varené, sušené a potom práškované.

„ Aby Európa splnila svoje ciele v oblasti zdravia a trvalej udržateľnosti, musí sa zmeniť spôsob, akým vyrábame, distribuujeme a konzumujeme potraviny, a to nemožno ponechať len na spotrebiteľov,“ povedal profesor Eric Lambin, hlavný vedecký poradca Komisie.

Okrem dane z mäsa poradcovia odporúčajú množstvo opatrení založených na dôkazoch na podporu zdravého a udržateľného výberu potravín. „ Mala by sa obmedziť reklama na potraviny, ktoré sú nezdravé alebo neudržateľné pri pravidelnej konzumácii. Dobrovoľné kódexy správania v tejto oblasti sa neosvedčili ,“ uvádzajú autori.

Priemysel namiesto prirodzenej potravy

Írsko a Holandsko ukazujú takmer presne, kam tento trend smeruje. V Holandsku vyvlastňujú farmárov, aby znížili produkciu dusíka, aj keď atmosféra je ním na 78% plná a očividne to nikomu neškodí.

V Írsku majú byť zabité státisíce dobytka na ochranu klímy.

Zároveň sa v Holandsku investujú stovky miliónov eur do fabrík "(Namiesto toho z tlačiarne vychádza mäso . Dňa 8. mája 2023 holandská spoločnosť "Mosa Meat" otvorila nové " scale-up zariadenie " v Maastrichte)", ktoré pestujú mäso v laboratóriách s vysokou spotrebou energie a o ktorých nikto nevie, aké škodlivé je pre zdravie spotrebiteľov "tu". V Španielsku tiež "tu". 

V USA sa investovalo viac ako miliarda dolárov do dvoch tovární, ktoré vyrábajú umelé kuracie mäso .

EÚ schválila používanie domácich cvrčkov, múčnych červov , kobylky sťahovavej a byvolieho červa na použitie v polotovaroch.

Je pochopiteľné, že farmári, ktorí prinášajú na trh zdravé červené mäso zo zvierat, narúšajú odbytové možnosti fabrík. Obrovské investície by sa mali vyplatiť a generovať zisky.

Investori o umelom mäse

Investormi v týchto továrňach sú známe mená, ako napríklad spoluzakladateľ Google Sergei Brin, Leonardo di Caprio a, samozrejme, spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates. Počas svojej výročnej relácie „Ask Me Anything“ na Reddite hovoril o budúcnosti alternatív mäsa.

67-ročný miliardár odpovedal na otázky používateľov Redditu na celý rad tém vrátane klímy a vegánstva, čo Gatesa podnietilo, aby sa podelil o svoj optimizmus ohľadom rastlinného mäsa. No, o škodlivosti už nikto nepovie "tu". 

„Existujú spoločnosti, ktoré vyrábajú ‚hovädzie mäso‘ novými spôsobmi, a ľudia, ktorí pracujú na tom, aby pokračovali v používaní kráv, ale znížili emisie metánu,“ napísal Gates vo vlákne .

"Verím, že raz budú tieto produkty veľmi dobré, aj keď ich podiel je dnes stále malý ," dodal.

Gates povedal, že investoval do mäsových alternatív Beyond Meat, Impossible Foods a Upside Foods (predtým známe ako Memphis Meats).

Miliardár však vyjadril menšiu nádej o pravdepodobnosti, že sa široká verejnosť obráti na vegánstvo, aby zachránila klímu.

Pre ľudí, ktorí sa chcú stať vegánmi, je to skvelé, ale nemyslím si, že väčšina ľudí bude ," napísal.

Gates uzavrel svoje odpovede na otázky súvisiace s klímou tým, že verí, že na cene vždy záleží, bez ohľadu na to, o aké odvetvie ide. „ Kľúčom ku klimatickým zmenám je urobiť čisté produkty tak lacné ako špinavé produkty v každej oblasti emisií – lietadlá, betón, mäso atď. ,“ povedal Gates. „To je jediný spôsob, ako môžeme prinútiť všetky krajiny sveta, aby sa zmenili. Ak to bude stáť oveľa viac, neuspejeme. 

„Klimatické inovácie“ označil za jednu zo štyroch tém, ktoré ho v roku 2023 nadchnú. Počas stretnutia AMA sa Gates tiež podelil o svoje myšlienky o umelej inteligencii, potvrdil, že je stále v tíme Android, a vysvetlil, prečo vlastní 275 000 akrov poľnohospodárskej pôdy .

 

Zastavme toto šialenstvo!! Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 

Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... . 
 
  
V ére systematickej „veľkej technickej“ cenzúry a rozšírenej inštitucionálnej korupcie sú médiá hľadajúce pravdu a alternatívne perspektívy životne dôležité a akýkoľvek druh podpory pomáha viac, než si myslíte!
 

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP

Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Účel: dar

SK28 0900 0000 0051 7971 8989

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes