Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

„Historické“ rozhovory o pristúpení Ukrajiny k EÚ po kolapse maďarského Orbána, Slovensko súhlasí so vstupom do Eú !

„Historické“ rozhovory o pristúpení Ukrajiny k EÚ po kolapse maďarského Orbána, Slovensko súhlasí so vstupom do Eú !

VKontakte

 Pre Kyjev je to významný prielom, o ktorý sa už dlho snaží a ktorý slúži na urýchlenie niečoho, čo sa predtým považovalo za nemožné, keďže Ukrajina zostáva jednou z najskorumpovanejších krajín v Európe a vo svete. Hlavy štátov a vlád EÚ tak plnia príkazy, ktoré dostali z Washingtonu. Samozrejme, že Slovenskí politici so svojimi aktivistami budú to tutlať za každú cenu aby si nepošramotili image u Fica. Samozrejme, že ďalší dôkaz toho, že Slovenská politika je prehnila klamstvami do nitky!! Prvým schválením Ukrajiny do Eú bolo dávno za vlády Smer-SD, SNS, Most-Hídu v Projekte Trojmorie - viac tu 10.10.2020 Projekt Trojmorie . 

 

Vítame historické rozhodnutie EÚ začať prístupové rokovania s Ukrajinou a Moldavskou republikou, čo je zásadný krok k naplneniu jej euroatlantických ambícií“

Toto rozhodnutie predstavuje totálnu tvár prijatú počas summitu 27 lídrov EÚ v Bruseli. Predseda Európskej rady Charles Michel (na obrázku vyššie so Zelenským) označil toto rozhodnutie počas tlačového brífingu za „jasný signál nádeje pre ľudí a náš kontinent“.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj privítal tento vývoj ako „víťazstvo Ukrajiny. Víťazstvo pre celú Európu“. Väčšina pozorovateľov sa však domnieva, že Ukrajine bude pravdepodobne trvať roky alebo dokonca desaťročia, kým dosiahne svoj cieľ plného členstva v EÚ.

Dôležité je, že v rovnakom čase sa začali prístupové rozhovory s maličkým východoeurópskym štátom Moldavskom, o ktorom západní politici tiež varovali, že Moskva hľadá politické zmeny v hľadáčiku. V Moldavsku existujú významné konflikty medzi regiónmi, ktoré majú proruskú väčšinu, a prezidentkou Mariou Sandu, ktorú podporuje Západ a WEF.

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Petíciu nájdete dole pod článkom

Maďarský premiér Viktor Orbán, ktorý sa dlho zaviazal blokovať ašpirácie Ukrajiny do EÚ, však vstúpil do konania ako „vyvrheľ“. Jeho kancelária pred summitom dôrazne vyhlásila: „Európska únia robí strašnú chybu a treba ju zastaviť – aj keď to chce 26 z nich a my sme jediní, ktorí sú proti." Zdôraznil: „To je chyba, ničíme Európsku úniu.“

Zdá sa však, že Maďarsko využilo túto páku, aby od lídrov EÚ dostalo to, čo chce. Orbanova vláda sľubuje budúce veto, ale zatiaľ:

Európska komisia medzitým krokom, ktorý kritici označili za úplatok, uvoľnila približne 10 miliárd eur vyčlenených pre Maďarsko s tým, že krajina úspešne dokončila reformy súdnictva.

Nakoniec zvíťazilo pragmatické eurokratické quid pro quo, napriek obavám, že maďarské veto ovládne celý proces. Namiesto toho, so zaistenými 10 miliardami eur, maďarská delegácia na čele s Orbánom jednoducho odišla zo samitu po tom, čo sa zdržala hlasovania.

Napriek tomu existujú kritici a pokračujúci boj je v podstate zaručený na dlhej ceste vpred...

 

Je to zmiešaná taška -

Prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom: historické

Komisia prepadla špinavému vydieraniu: úbohé

Orban *opúšťa* miestnosť: nešťastný

Zamerajme sa na prvý bod – novú kapitolu pre EÚ.

Takto Orbánov úrad vysvetlil tento krok v dlhom vyhlásení na sociálnych médiách v maďarčine a angličtine :

V posledných hodinách rokovala Európska rada v Bruseli o pristúpení Ukrajiny. Pozícia Maďarska zostáva nezmenená: Ukrajinu nepovažujeme za pripravenú na rokovania EÚ. Sme preto proti začatiu rokovaní.

Opačný názor však zastáva 26 členských krajín EÚ. Po rozsiahlych rokovaniach sa Maďarsko rozhodlo opustiť rokovaciu sálu a zdržať sa hlasovania – nie preto, aby bránilo výsledku, ale radšej sa nezúčastnilo na rozhodnutí, ktoré považujeme za nesprávne.

Dohoda Európskej rady predstavuje zásadné rozhodnutie, v dôsledku čoho sa musia členské štáty jednomyseľne dohodnúť aj na konkrétnom rámci rokovaní. Okrem toho bude v najbližších rokoch potrebných najmenej 70 jednomyseľných rozhodnutí na potvrdenie vstupu Ukrajiny do EÚ.

Priaznivci EÚ vítajú Orbánov krok od jeho niekoľkomesačného odporu. Europoslanec Philippe Lamberts, spolupredseda Skupiny zelených v Európskom parlamente, povedal: Lídri EÚ sa vyhli najhoršiemu a podarilo sa im dostať Ukrajinu cez „Preukázať podporu začiatku prístupových rokovaní .“

Potom zdôraznil: „Maďarský premiér Viktor Orbán stiahol svoje hrozby vetovať Ukrajinu. Ak je to však výsledok úplatku vo výške 10 miliárd eur, potom je to pre EÚ neprijateľný spôsob podnikania.

Možno Orbán vie, že na jeho námietke z dlhodobého hľadiska ani nezáleží, vzhľadom na to, že pokračujúca korupcia na Ukrajine – nepochybne umocnená vojnovou situáciou a ekonomikou – v konečnom dôsledku znamená, že pretrvávajúce obrovské prekážky si môžu vyžadovať až desaťročia reforiem.

Veto proti 50 miliardám pre Ukrajinu

Orbán však v piatok oznámil svoje veto makrofinančnej pomoci Európskej únie Ukrajine v hodnote 50 miliárd eur.

„Zhrnutie nočnej zmeny: Vetovať dodatočné prostriedky pre Ukrajinu, vetovať revíziu VFR [Viacročný finančný rámec]. K tejto téme sa vrátime budúci rok na #EUCO [Európska rada] po náležitej príprave,“ povedal Orban na X, predtým známej ako Twitter.

 Najbližšie mesiace budú zaujímavé, keďže Maďarsko sa bude snažiť „dokázať“ svojim ľuďom, konzervatívnym lídrom a priaznivcom pravice v zahraničí, že je stále pripravené bojovať.

Závery Európskej rady, 14. a 15. decembra 2023

Teraz dobre čítaj, že čo prijal aj šéf vlády SR Robert Fico !!

Európska rada 14. a 15. decembra prijala závery o Ukrajine, Blízkom východe, rozširovaní a reformách, viacročnom finančnom rámci 2021 – 2027, bezpečnosti a obrane, migrácii a iných otázkach, vzťahoch medzi EÚ a Tureckom, boji proti antisemitizmu, rasizmu a xenofóbii a o strategickom programe.

Závery Európskej rady, 14. a 15. decembra 2023

Viacročný finančný rámec 2021 – 2027: rokovací rámec

 

Dosiahnutá dohoda o otvorení prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom do EÚ – ako sa aj stalo

Lídri bloku sa po hodinách rokovaní rozhodli začať rokovania, keďže Viktor Orbán povedal, že Maďarsko sa nechce podieľať na „zlom rozhodnutí"

Zhrnutie blogu a vyjadrenia rôznych zúčastnených politikov z Eú

 • Lídri z 27 krajín EÚ sa v prvý deň decembrového samitu stretli v Bruseli.

 • Historickým krokom sa Európska rada rozhodla začať prístupové rokovania s Ukrajinou a Moldavskom.

 • Maďarský premiér Viktor Orbán ráno zdvojnásobil svoj postoj proti otvoreniu prístupových rokovaní s Kyjevom.

 • Francúzsky prezident Emmanuel Macron, nemecký kancelár Olaf Scholz a vysokí predstavitelia EÚ sa pred summitom stretli s Orbánom v snahe priviesť ho na palubu.

 • Volodymyr Zelenskij V oslovení lídrov EÚ prostredníctvom videokonferencie požiadal hlavy štátov a vlád, aby „nezradili“ vieru v Európu.

 • Po hodinách rozhovorov Orbán odišiel z miestnosti, keď lídri formálne prijali rozhodnutie o začatí prístupových rozhovorov – čím sa dosiahla jednomyseľnosť.

 • Maďarský premiér povedal, že „Maďarsko sa nechce podieľať na tomto zlom rozhodnutí az tohto dôvodu sa Maďarsko dnes na rozhodnutí nezúčastnilo“.

 • Predseda Európskej rady Charles Michel označil rozhodnutie lídrov začať prístupové rozhovory za „veľmi silný politický signál.“

 • Zelenskiy povedal: „Toto je víťazstvo pre Ukrajinu. Víťazstvo pre celú Európu. Víťazstvo, ktoré motivuje, inšpiruje a posilňuje.“

 • Maia Sandu, prezidentka Moldavska, povedala, že jej krajina „dnes obráti novú stránku.“

 • Na otázku o Orbánových komentároch po rozhodnutí belgický premiér Alexander De Croo odpovedal: „alebo, ak ste súčasťou rozhodnutia , súhlasíte s rozhodnutím, alebo potom musíte držať jazyk za zubami.“

 • Európska rada tiež rozhodla o udelení štatútu kandidátskej krajiny Gruzínsku pod podmienkou, že sa prijmú príslušné kroky stanovené v odporúčaní Komisie.

 • Európska rada tiež uviedla, že blok otvorí prístupové rokovania s Bosnou a Hercegovinou, keď sa dosiahne potrebný stupeň súladu s kritériami členstva.

 • Lídri diskutovali o navrhovaných zmenách dlhodobého rozpočtu bloku vrátane nového finančného balíka pre Ukrajinu.

„Musíte držať jazyk za zubami,“ hovorí belgický premiér

Belgický premiér, Alexander De Croo, upútal pozornosť komentármi v reakcii na rozhodnutie Viktora Orbána opustiť miestnosť, kým lídri rozhodovali o Ukrajina.

Viete, rozhodnutie rady je záväzné rozhodnutie, ktoré zaväzuje 27 krajín. Myslím, že toto sú pravidlá hry a každý vie, že také sú pravidlá hry.

Ak sa rozhodnete a súhlasíte s týmto rozhodnutím – čo urobili 27 v miestnosti – potom by ste nemali povedať: ‚No, mám na to iný názor.‘

Alebo, ak ste súčasťou nejakého rozhodnutia, súhlasíte s rozhodnutím, alebo potom jednoducho musíte držať jazyk za zubami.

De Croo začal odchádzať a potom povedal:

Nemal som to povedať.

Poslanec Európskeho parlamentu Philippe Lamberts, spolupredseda skupiny Zelených v Európskom parlamente, privítal správu, že EÚ otvorí prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom.

Lídri EÚ sa vyhli najhoršiemu možnému výsledku a podarilo sa im prejaviť podporu Ukrajine otvorením prístupových rokovaní.

Maďarský premiér Viktor Orbán ustúpil od svojich hrozieb veta voči Ukrajine. Ak je to však výsledok úplatku vo výške 10 miliárd EUR, potom je to pre EÚ neprijateľný spôsob podnikania.

Donald Tusk na svojom prvom samite Európskej rady od návratu do úradu predsedu vlády v Poľsku povedal:

„Naše dnešné rozhodnutie o rozšírení venujem vašim hrdinom, ktorí položili svoje životy za nezávislú a európsku Ukrajinu.“

Lisa O'Carrollová

Európski lídri dospeli k dohode o 12. kole sankcií proti ruským jednotlivcom, verejným orgánom a korporáciám zapojeným do podpory vojny na Ukrajine.

Podrobnosti neboli zverejnené, ale balík odporúčaný Európskou komisiou obsahoval návrhy na udusenie komerčných príjmov získaných z obchodu s ruskými diamantmi a proti jednotlivcov, ako je syn Dmitrija Medvedeva.

Lídri EÚ vo svojom oficiálnom oznámení o záveroch Európskej rady o Ukrajine, rozšírení a reformách len uvádzajú: „Európska rada víta prijatie 12. balíka sankcií.

Tu je úplné vyhlásenie.

„Ukrajina nikdy nebude sama,“ Emmanuel Macron uviedol v odpovedi na sociálnej sieti na ukrajinský Volodymyr Zelenskij, ktorý poďakoval francúzskemu vodcovi za „podporu, ktorú Francúzsko poskytlo Ukrajine na tejto ceste“.

Kancelár Olaf Scholz napísal: „Nemecko stojí pevne na strane Ukrajiny – pokiaľ to bude potrebné.“

Predseda Európskej rady Charles Michel povedal, že zavolal vedúcich predstaviteľov Ukrajiny, Moldavsko a Gruzínsko.

„Vaša budúcnosť leží v našej rodine EÚ,“ povedal.

Čo znamená zúčtovanie s Orbánom pre EÚ?

Maďarský premiér nakoniec ustúpil a opustil miestnosť, keď sa lídri rozhodli začať prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom.

Dramatické zúčtovanie EÚ s Orbánom však poslúžilo ako pripomienka ťažkej cesty, ktorú EÚ čaká pri príprave na rozšírenie.

Blok už zápasí s tým, ako riešiť problémy v oblasti právneho štátu a rozdiely v zahraničnej politike v krajinách, ako je Maďarsko, a mnohí lídri uznávajú, že EÚ by sa pred rozšírením musela vnútorne reformovať.

Na štvrtkovom summite lídri diskutovali aj o rozpočte EÚ, keďže niektoré členské štáty sa bránia platiť viac do blokových pokladníc – ďalšia pripomienka budúcich výziev, ak EÚ prijme nových členov, ktorí zaberú značnú časť rozpočtových výdavkov. Samozrejme, že Fico súhlasil - viac tu

Vedie Ukrajina do bankrotu EÚ? Ak sa Kyjev pripojí, môže zhltnúť 190 miliárd eur eurofondov!

Všetky ostatné členské štáty by sa stali čistými prispievateľmi, ak by Ukrajina vstúpila do EÚ

Podľa správy nemeckého Inštitútu pre ekonomický výskum zverejnenej v pondelok 11. decembra by v prípade vstupu krajiny do EÚ na Ukrajinu prúdilo priamo až 17 percent spoločného rozpočtu Európskej únie.

Tento úžasný rozpočet prichádza v čase, keď EÚ vyvíja tlak na Maďarsko, aby umožnilo EÚ začať prístupový proces s Ukrajinou.

V rámci súčasného sedemročného rozpočtu EÚ by týchto 17 percent predstavovalo 190 miliárd eur: približne 70 až 90 miliárd eur zo spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) a ďalších 50 až 70 miliárd eur z Kohézneho fondu na podporu ukrajinskej ekonomiky, ktorá má problémy. otvor si tento článok - Predseda vlády SR R. Fico so svojou vládou oklamali vlastných voličov hlasovaním v Rade Eú !!

Autori správy píšu, že vstup Ukrajiny do EÚ bude mať v najbližších rokoch množstvo „dôsledkov“.

„V neposlednom rade bude mať takýto vstup vplyv na rozpočet EÚ. Ako ľudnatá, málo bohatá a poľnohospodárska krajina sa dá predpokladať, že Ukrajina bude mať nárok na značné finančné prostriedky z rozpočtu EÚ. Napriek veľkej neistote, ktorá v súčasnosti existuje v súvislosti so vstupom Ukrajiny, napríklad ohľadom presných formálnych modalít alebo časového rámca, je kvantitatívne posúdenie nákladov dôležité pre ďalšiu diskusiu,“ uvádza sa v štúdii.

Štúdia dospela k záveru, že náklady by sa mohli pohybovať medzi 130 a 190 miliardami eur, „v závislosti od predpokladov o poľnohospodárskej pôde a obyvateľstve Ukrajiny“.

To znamená, že takmer všetky ostatné členské štáty EÚ by sa stali čistými prispievateľmi a Ukrajina by sa stala najväčším čistým príjemcom EÚ.

Otázkou, samozrejme, je, ako uvádza správa, aká Ukrajina by vstúpila do EÚ: aké veľké by bolo jej územie a koľko ľudí by tam žilo po prípadnej mierovej dohode s Ruskom?

Všetky čísla však musia brať do úvahy aj to, že EÚ a jej členské štáty už previedli na Ukrajinu takmer 100 miliárd eur a toto číslo stále rastie.

Maďarský premiér Viktor Orbán upozornil, že Ukrajina je krajina vo vojne, a preto by členstvo v NATO a EÚ predstavovalo pre Európu existenčnú hrozbu. Aj po skončení vojny by podľa Orbána členstvo Ukrajiny bolo spojené s mnohými nebezpečenstvami.

„Navrhoval som a navrhujem, aby sa rokovania o členstve Ukrajiny v Európskej únii nezačali,“ povedal Orbán. „Nemôžeme to ani začať, pretože Maďarsko by nesúhlasilo. Nezaraďme to teda na program. Zaraďme to do programu, keď si to prerokujeme a dohodneme sa. Je teda chybou, ak Komisia trvá na tom, aby sme to my, predsedovia vlád, zaradili do programu. Toto je predčasný návrh."

Orbán tiež povedal, že „členstvo Ukrajiny v EÚ a začatie prístupových rokovaní nezodpovedajú národným záujmom Maďarska“.

Namiesto priameho vstupu Orbán navrhol „dohodu o strategickom partnerstve“ na päť až desať rokov.

 

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Súvisiace články

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes