Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

8.1.2024 Európska obranná agentúra podpísala dohodu s Pentagonom
Featured

8.1.2024 Európska obranná agentúra podpísala dohodu s Pentagonom

VKontakte

 Európska obranná agentúra (EDA) a Ministerstvo obrany Spojených štátov amerických (Pentagon) formalizovali rámec spolupráce podpísaním administratívnej dohody (AA). Práve preto bola vytvorená takzvaná dohoda medzi Slovenskom a USA v roku 2017 až 2018, ktorú vyjednala vláda SR Smer-SD, SNS, Most-Hídu - viac tu. Len by ma zaujímalo, že prečo všetci politici o tom mlčia!? 

Takto odznelo v apríli 2023. „Dnes posilňujeme transatlantickú spoluprácu v oblasti bezpečnosti a obrany. Podpísali sme dohodu o spolupráci s Európskou obrannou agentúrou (EDA) a Pentagonom, ktorá prispeje k ďalšiemu posilneniu partnerstva medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi a zlepšeniu obrany Európskej únie,“ napísal Borrell. 

Podpísanie Administratívnej dohody medzi AED a Pentagonom zabezpečuje väčšiu transatlantickú obrannú spoluprácu v špecifických oblastiach, vrátane výmeny informácií, uvádza webová stránka AED.

„Táto dohoda potvrdzuje hodnotu transatlantického partnerstva v oblasti bezpečnosti a obrany na riešenie spoločných bezpečnostných výziev a dôležitosť silnejšej a schopnejšej európskej obrany, komplementárnej a interoperabilnej s NATO,“ dodáva webová stránka NATO. 

Na týchto dohodách sa dohodli niekoľko rokov pred podpísaním - klikni na: 18.6.2022 Spoločný obranný plán medzi NATO a EÚ, dokazujúce dokumenty na vlády, financovanie... a naposledy, keď Robert Fico nedávno zahlasoval aj ohľadom financií pre spoločnú armádu Eú - klikni na: Predseda vlády SR R. Fico so svojou vládou oklamali vlastných voličov hlasovaním v Rade Eú !!

Borrell vyhlásil: „V čase, keď sa do Európy vrátila vojna, musíme otvoriť všetky možnosti spolupráce s našimi najbližšími partnermi. Administratívna dohoda medzi AED a Spojenými štátmi predstavuje ďalší pilier na posilnenie transatlantickej spolupráce a prepojenia medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi. Európska obranná agentúra (EDA), ako centrum obrannej spolupráce Európskej únie, zohráva jedinečnú úlohu pri zvyšovaní našej úrovne obrannej spolupráce a pomáha urobiť z Európskej únie krajinu a silnejšieho aktéra a partnera v oblasti obrany.

Lloyd Austin, minister obrany Spojených štátov, uviedol: „Podpísanie administratívnej dohody s AED je dôkazom posilnenia vzťahov medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou. Vyhradený dialóg a angažovanosť zo strany Pentagonu a AED ďalej prispeje k transatlantickej a globálnej bezpečnosti. Ruská agresia proti Ukrajine podčiarkuje dôležitosť pevných väzieb medzi USA a Európou v rámci NATO a s Európskou úniou. "Prehlbovanie dialógu a spolupráce len posilní toto kľúčové strategické partnerstvo v budúcnosti."

Obe strany sa dohodli na počiatočnom rozsahu spolupráce, ktorý sa po vzájomnej dohode môže v budúcnosti postupne rozvíjať. Je to fórum na výmenu a dialóg: AA umožní vecný obranný dialóg o všetkých témach spadajúcich do pôsobnosti AED, ako aj pozvania pre Pentagon, aby sa zúčastnil na príslušných stretnutiach predstavenstva AED a pre AED. zúčastňovať sa na stretnutiach zvolaných Pentagonom podľa potreby.

Počiatočné aktivity zahŕňajú konzultácie o vplyve nariadenia Európskej únie o registrácii, hodnotení, autorizácii a obmedzovaní chemikálií (REACH); vojenská mobilita; problémy dodávateľského reťazca; a vplyv klimatických zmien na obranu. Umožňuje tiež účasť Spojených štátov amerických na verejnom zasadnutí Európskeho výboru pre obrannú štandardizáciu.

AA podpísali v apríli 2023 v Bruseli Jiří Šedivý, riaditeľ AED, a William LaPlante, námestník ministra obrany USA.

 

Petícia za vyhlásenie referenda

 Chceš žiť v takomto svete? MY nie!! Tak sa pridaj .... Vystúpme z EÚ, z NATO, proti WHO ...... 
Podporte Referendum proti povinnému očkovaniu, proti digitálnym očkovacím preukazom, proti ratifikácii pandemickej zmluvy s WHO, výstup z EÚ, z NATO a vyhlásiť SR za neutrálny štát : TU Klikni - Stiahni, podpíš, odošliVieme prečo to robíme. Vieme čo schválili v Bruseli. Vieme čo je tá pandemická zmluva s WHO a ďalšie veci, o ktorých informujeme iba jediní z celého Slovenska! Vieme kto všetko o tom vedel a vie..... .

S prosbou. Financujeme sa výlučne prostredníctvom vašich darov. Veľká vďaka

DAROM ZAISŤUJETE NAŠU NEZÁVISLOSŤ!

Neziskový sektor: SLSP Názov účtu: Dôstojnosť Slovenska

Všetky práva vyhradené © OZ Dôstojnosť Slovenska.

 

 

 

 

 

Súvisiace články

Najčítanejšie články

more
Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes